Ghost Recon Advanced Warfighter 2 zakazane w Meksyku

Kolejna informacja z cyklu "gry pod ostrzałem". Tym razem w centrum zainteresowania nie jest jednak krwawe i demoralizujące Grand Theft Auto, ale... Taktyczny shooter Ghost Recon Advanced Warfighter 2. Gra wzbudziła ogromny gniew jednego z gubernatorów Meksyku. Efekty? Czytajcie dalej.

Ghost Recon Advanced Warfighter 2 zakazane w Meksyku

Wszystko zaczęło się już dłuższy czas temu, kiedy to burmistrz Ciudad Juarez w Meksyku, Hector Murguia Lardizabal rozpoczął swoją kampanię przeciwko GRAW. Lardizabal stwierdził, że gra przedstawia kraj w złym świetle i niekorzystnie wpływa na stosunki pomiędzy amerykanami i meksykanami.

Opinię tą podzielił widocznie gubernator prowincji Chihuahua, José Reyes Baeza Terrazas. Ten jednak postanowił od słów przejść do czynów i zapowiedział, że Ghost Recon Advanced Warfighter 2 będzie objęte zakazem sprzedaży. Tak też się stało. Wszystkie posiadane kopie gry mają zostać zarekwirowane. Reszta zostanie usunięta ze sklepów.

O co cała zadyma? Otóż akcja GRAW 2 rozgrywa się w Ciudad Juarez (Meksyk) oraz w El Paso (USA). Głównym zadaniem gracza, kapitana jednej z jednostek specjalnych Stanów Zjednoczonych, jest walka z meksykańskimi rebeliantami. Widocznie wizja ta jest zbyt przerażająca żeby władze Meksyku mogły ją znieść...

Warto dodać, że Ubisoft jak na razie nie ustosunkował się do sprawy.