Ghost Recon Alpha na kanałach FOX International Channel Poland

We wtorek 1 maja na kanale FOX odbędzie się światowa premiera filmu "Ghost Recon Alpha", a już 2 dni później odbędzie się specjalny pokaz filmu na National Geographic Channel. Film pochodzi z wytwórni Little Minx - studia należącego do Ridleya Scotta. Twórcami filmu są nominowany do Oscara za "Ludzkie dzieci" Timohty J. Sexton oraz laureaci nagrody dla najlepszego wideo na MTV Europe Music Award 2002 Herve De Crecy i Francois Alaux.

Ghost Recon Alpha

"Ghost Recon Alpha: Żołnierze przyszłości według Toma Clancy’ego" jest wstrząsającym i dynamicznym krótkometrażowym filmem akcji, który bazuje na serii wielokrotnie nagradzanych gier pod tym samym tytułem.

Film przenosi widza w samo centrum wojny przyszłości, stając ramię w ramię z armią USA. Za linią wroga, żołnierze - Drużyna Duchów muszą atakować szybko i skutecznie by wyeliminować jednego z najbardziej przerażających zbrodniarzy wojennych, po czym zniknąć bez śladu. Gdy drużyna jest już gotowa aby ukończyć swoją misję, ich precyzyjny atak wymyka się spod kontroli. Zamienia się w epicką strzelaninę w obronie przed światowym kataklizmem.

Po trwającym ponad dekadę polowaniu, wywiad USA otrzymał poufne informacje, które mogą doprowadzić do wyeliminowania jednego z głównych celów: Borisa Szewczenki, autora jednej z najbardziej haniebnych zbrodni wojennych XXI wieku. Mający powiązania z rosyjskimi ultranacjonalistami, Szewczenko ma zamiar dostarczyć im niezidentyfikowaną jeszcze broń, o której analitycy wiedzą tylko tyle, że może doprowadzić do masowej destrukcji... Ale nie każdy jest w stanie wyeliminować Szewczenkę, ukrywającego się gdzieś w okolicy syberyjskiej linii brzegowej. Prezydent Stanów Zjednoczonych wydał zgodę na przeprowadzenie misji mającej na celu zabicie go, wykorzystując swoje najskuteczniejsze narzędzia. Czterej członkowie drużyny Duchów - najbardziej elitarnej jednostki przyszłości w służbie Armii Stanów Zjednoczonych, to precyzyjnie wytrenowane ludzkie maszyny wyposażone w niszczycielskie, najnowocześniejsze technologie gotowe do wykorzystania na polu walki. To właśnie oni mają wykonać tę misję. Jednak za linią wroga, Duchy odkrywają, że Szewczenko i jego sprzymierzeńcy są tylko wierzchołkiem góry lodowej. To, co miało być precyzyjnym atakiem, przerodziło się w niekontrolowaną bitwę pomiędzy samotną, elitarną jednostką i ich rosyjskimi odpowiednikami. Rosjanie mają jednak kilka asów w rękawie, które sprawią, że drużyna Duchów tej misji szybko nie zapomni...

Światowa premiera filmu "Ghost Recon Alpha: Żołnierze przyszłości według Toma Clancy’ego" odbędzie się 1 maja o godz. 20:00 na kanale FOX, następnie 3 maja o godz. 20:30 widzowie zobaczą film na National Geographic Channel, gdzie w ramach specjalnego pokazu zostanie on poprzedzony godzinnym odcinkiem serii dokumentalnej Techniki walki pt. "Nowocześni żołnierze".

Emisja filmu na kanałach FOX International Channels Poland jest wynikiem wzajemnej współpracy FIC z dystrybutorem filmu i gry Ghost Recon Future Soldier firmą UBISOFT. Po emisji na kanałach FIC film będzie dostępny od 14 maja w serwisach internetowych.