Ghost Recon Wildlands otrzyma tryb inspirowany Battle Royale

Ubisoft zapowiedział finalną aktualizację do Ghost Recon Wildlands, w której znajdzie się nowy tryb inspirowany battle royale - "Mercenaries".

Ubisoft potrafi dbać o swoje produkcje. Idealnym tego przykładem jest Ghost Recon Wildlands, które zadebiutowało w 2017 roku, a po dziś dzień jest regularnie rozszerzane o nową zawartość. Niestety, twórcy poinformowali, że już dzisiaj na serwery gry trafi ostatnia aktualizacja. Zespół odpowiedzialny za Ghost Recon Wildlands postanowił pożegnać się z przytupem i przygotował dla nas zupełnie nowy tryb - "Mercenaries".

"Mercenaries" to zupełnie nowy tryb pvpve, w którym udział bierze ośmiu graczy, każdy zdany tylko na siebie. Podczas rywalizacji trzeba będzie uważać nie tylko na "żywych" graczy, ale również na świetnie wyszkolone oddziały Unidadu kierowanie przez SI. Zadaniem graczy jest ewakuacja z mapy, aby tego dokonać niezbędne jest uruchomienie trzech nadajników, które przyzwą nasz środek transportu - helikopter.

Zobacz również:

  • Tencent traci 60 mld dolarów. Powód - rząd Chin
  • Remake Dead Space tworzy reżyser Assassin's Creed Valhalla

Choć twórcy nie używają termin Battle Royale, to widać wyraźnie, że przy tworzeniu trybu "mercenaries" inspirowali się właśnie tym gatunkiem. Każdy z graczy zaczyna rozgrywkę wyposażony jedynie w noż. W trakcie zabawy musimy zatem przeczesywać lokacje w poszukiwaniu jak najlepszego wyposażenia. Ciekawe rozwiązano również kwestię śmierci - po otrzymaniu śmiertelnych ran rozgrywka się dla nas nie kończy, a jedynie tracimy cały zdobyty do tej pory ekwipunek.

Tryb "Mercenaries" startuje już dzisiaj. Jeśli wciąż mało wam Battle Royale, to warto odświeżyć Ghost Recon Wildlands na PC, PlayStation 4 bądź Xbox One.

źródło: Ubisoft