Giegieo, czyli Gadu-Gadu dla Outlooka

Korzystasz z Outlooka oraz komunikatora Gadu-Gadu? A może wygodniej będzie Ci obsługiwać obie aplikacje w jednym oknie - bez konieczności przełączania pomiędzy programami? Takie rozwiązanie oferuje Giegieo.


Giegieo to bezpłatny dodatek dla Outlooka, który rozszerza jego funkcjonalność klienta pocztowego o możliwość korzystania z Gadu-Gadu. Dzięki wtyczce możesz, nie opuszczając programu, rozpocząć rozmowę głosową, zadzwonić lub też zobaczyć (podobno) statusy znajomych.

Wspólne kontakty

Program tuż po instalacji pyta się, z którego profilu GG (z zainstalowanych na dysku) zaimportować do Outlooka listę kontaktów. Następnie, jeśli nazwy elementów na obu listach się pokrywają, to dodatek automatycznie tworzy książkę adresową. Bardzo przyjemne rozwiązanie. Teraz wszystkie kontakty masz w jednym miejscu.

Zobacz również:

  • Jak odczytać klucz produktu z Microsoft Office?
  • Najlepsze bezpłatne usługi poczty elektronicznej w 2022 roku

Gdy przejdziesz do karty Poczta w Outlooku to na samym dole każdej wiadomości zobaczysz nowy moduł Giegieo. Znajdują się tam słoneczka z wszystkimi adresatami wiadomości. Pokazywany jest status, nazwa oraz (podobno, bo my tego nie zobaczyliśmy) opis kontaktu. Kliknięcie ikony powoduje uruchomienie okna rozmowy popularnego Gadulca (tymczasem główny moduł GG jest nadal ukryty i nie przesłania okna klienta pocztowego).

Giegieo, czyli Gadu-Gadu dla Outlooka

Po naciśnięciu słoneczka w wiadomości e-mail uruchomia się okno rozmowy GG

Dodatkowe funkcje Giegieo znajdują się w menu na pasku narzędzi Outlooka. Po jego rozwinięciu możesz m.in. rozpocząć rozmowę głosową, zobaczyć wizytówkę znajomego na MojaGeneracja.pl czy wysłać SMSa. Podobny moduł umieszczony jest także przy każdej wizytówce znajdującej się w module Kontakty.

Bez GG ani rusz

Twórcy programu twierdzą, że możliwa jest instalacja Giegieo bez potrzeby uruchamiania GG, ale wtedy musisz liczyć się z ograniczoną funkcjonalnością dodatku. W praktyce nie zrobisz nic, poza edycją wizytówek w Outlooku.

Giegieo współpracuje tylko z Outlookiem 2003 i 2007, starsze wersje i edycja Express nie są wspierane. Aplikacja CodeTwo jest ciekawym rozszerzeniem dla klienta pocztowego Microsoftu, ale twórcy muszą jeszcze nad nim popracować. W szczególności poprawy wymaga moduł importowania kontaktów, który czasami potrafi spłatać psikusa oraz funkcja odpowiedzialna za wyświetlanie statusów. Elementy Giegieo, takie jak ikony słoneczek również mogłyby być nieco większe. Poza tym program sprawuje się naprawdę dobrze, pomimo, że to wczesna wersja beta.

Plusy:

- rozszerza funkcjonalność Outlooka o obsługę GG

- dodatek jest bezpłatny

Minusy:

- kilka funkcji wymagają dopracowania

- współpracuje tylko z Outlookiem 2003 i 2007

Werdykt: Giegieo pozwala rozszerzyć funkcjonalność Outlooka o obsługę Gadu-Gadu, ale wymaga jeszcze dopracowania. Ocena: 6,5/10

Informacje: codetwo.pl

Cena: bezpłatny