Giętki AMOLED o grubości włosa

Firma LG.Philips LCD zaprezentowała nowy, kolorowy i... giętki wyświetlacz AMOLED. Urządzenie wykorzystuje technologię a-Si, oferuje 4-calowy ekran oraz charakteryzuje się grubością porównywalną do ludzkiego włosa.

LG.Philips LCD wyprodukował nowy panel przy współpracy z amerykańską firmą Universal Display Corporation, która posiada patent na technologię Phosphorescent OLED (PHOLED). Urządzenie to jest 4-calowym, kolorowym i giętkim wyświetlaczem o rozdzielczości QVGA, czyli 320 x 240 pikseli. Potrafi on wyświetlić 16,77 milionów kolorów i charakteryzuje się grubością porównywalną z grubością ludzkiego włosa. Aby zapewnić dużą wytrzymałość oraz odporność na ciepło, jako substrat zastosowano nierdzewną folię metalową.

Giętki AMOLED o grubości włosa

Giętki AMOLED LG.Philips LCD

Technologia OLED jest uznawana za optymalną do produkcji giętkich wyświetlaczy. Co ważne, użycie technologii a-Si pozwoliło firmie LG.Philips LCD na skorzystanie z istniejącej linii produkcyjnej TFT-LCD, co jest dużym krokiem w kierunku komercjalizacji tego typu wyświetlaczy.

Warto przypomnieć, że firma LG.Philips LCD w 2006 roku przedstawiła 14,1-calowy monochromatyczny E-papier, natomiast parę dni temu zaprezentowała jego kolorową wersję (pisaliśmy o tym w artykule " Kolorowy e-papier w formacie A4")

LG.Philips LCD przedstawi urządzenie na mających się odbyć 20 maja w Kalifornii targach SID 2007 (Society of Information Display).