GigaNagrywarka od Netii, czyli pamięć na materiały wideo w chmurze

Netia wprowadza nową ofertę dla swoich użytkowników. Od teraz dzięki usłudze GigaNagrywarka będzie można nagrywać emitowane w telewizji filmy, seriale i inne programy nie tylko na dysk w dekoderze, ale również prosto do dysku w chmurze.

Już za kilka dni Netia udostępni nową usługę klientom płacącym abonament za pakiet Telewizja Osobista. GigaNagrywarka to wirtualny rejestrator sygnału telewizyjnego, który pozwoli rejestrować do późniejszego obejrzenia materiały emitowane na 148 kanałach wchodzących w skład oferty.

GigaNagrywarka od Netii w przeciwieństwie do klasycznego dekodera oferuje użytkownikom możliwość rejestrowania dowolnej liczby materiałów jednocześnie. Użytkownik nie musi sobie też zaprzątać głowy ilością wolnego miejsca na dysku umieszczonym w dekoderze, ponieważ chmura ma nielimitowane miejsce, a materiały mogą być przechowywane przez 180 dni.

GigaNagrywarka od Netii, czyli pamięć na materiały wideo w chmurze

Nagrane materiały umieszczone w chmurze można obejrzeć z dowolnego dekodera w systemie multiroom. W ramach nowej usługi można też przewinąć o dwie godziny do tyłu każdy oglądany właśnie program. Będzie można też otworzyć ponownie dowolny program, który został wyemitowany na przestrzeni poprzedniego tygodnia. GigaNagrywarka pozwoli też zaprogramować automatyczne nagrywanie kolejnych odcinków wybranych seriali.

Dostęp do GigaNagrywarki dla nowych klientów będzie z początku oferowany bezpłatnie na zachętę, a potem cena wyniesie 15 zł na miesiąc. Obecni klienci również mogą skorzystać z nowej usługi. Netia nie przewidziała też kar umownych za rezygnację z dekodera w chmurze.