GigaPan EPIC Pro - automatyczna głowica do panoram

Firma GigaPan zaprezentowała nową automatyczną głowicę pozwalającą na wykonywanie zdjęć panoramicznych - model EPIC Pro.

Testy PC Worlda - fotografia cyfrowa

GigaPan EPIC Pro - automatyczna głowica do panoram

GigaPan EPIC Pro

Automatyczna głowica GigaPan EPIC Pro przeznaczona jest dla osób tworzących zdjęcia panoramiczne. Pozwala na współpracę z cyfrowymi lustrzankami o maksymalnej wadze 4,5 kilograma oraz na wykonanie do 20 zdjęć w jednej pozycji.

Urządzenie, które dysponuje magnezową obudową oraz aluminiowymi ramionami waży (wraz z akumulatorem 4300 mAh, który można ładować podczas pracy głowicy) 3600 gramów i zapewnia obrót zamocowanego aparatu o 360 stopni oraz jego pochylenie w zakresie od -60/+90 stopni. Użytkownik może też precyzyjnie ustalić punkt nodalny (środek optyczny obiektywu) oraz ustawić szybkości obrotu, częstotliwość wykonywania zdjęć i współczynnik proporcji.

Warto też wspomnieć o dołączonym oprogramowaniu GigaPan Stitch, które pozwala na łączenie wykonanych ujęć w panoramę oraz możliwości umieszczania swoich prac na stronie GigaPan.com. Ponadto urządzenie można zamocować na standardowych statywach dysponujących mocowaniem 1/4 cala lub 3/8 cala.

GigaPan EPIC Pro trafi do sprzedaży w kwietniu. Niestety szykujące się do jej zakupu osoby będą musiały do tego czasu uzbierać blisko 900 dolarów.

Więcej informacji na stronie producenta.