GigaVu Pro

Przenośne urządzenia do przechowywania zdjęć przeważnie mają niską jakość ekranu i krótki czas pracy na bateriach.

Przenośne urządzenia do przechowywania zdjęć przeważnie mają niską jakość ekranu i krótki czas pracy na bateriach.

GigaVu Pro

GigaVu Pro

Producent GigaVu Pro zdecydował się na zastosowanie baterii litowo-polimerowej o dłuższym czasie pracy. W pełni naładowane urządzenie pozwoliło przegrać zawartość czterech kart pamięci CompactFlash o pojemności 2 GB, co dało w sumie 7,1 GB danych. Niestety, czas pracy baterii znacznie się skraca podczas wyświetlania i kasowania zdjęć, słuchania plików MP3 poprzez dołączone słuchawki lub oglądania ujęć wideo.

W zestawie nie ma ładowarki sieciowej, ale można użyć zasilacza do wygodnego przeniesienia zdjęć po powrocie do domu. Podobnie jak w przypadku większości podobnych urządzeń, pliki JPEG można przeglądać bez żadnych ograniczeń, podobnie jak wiele typowych formatów RAW. Pliki TIFF są wyświetlane tylko w postaci dołączonych miniatur, natomiast nie jest możliwe obejrzenie nieobsługiwanych plików RAW z dołączonymi plikami JPEG. Zdjęcia są wyświetlane na ekranie o przekątnej 3,8 cala o rozdzielczości 320 x 240 pikseli. Niestety, ekran umożliwia regulację tylko jasności, a kolory są zbyt mało wyraziste.

Obsługa urządzenia jest bardzo wygodna dzięki czterokierunkowemu dżojstikowi i przyciskom podstawowych funkcji. Ponieważ GigaVu Pro jest wyposażony w ekran dotykowy, za pomocą piórka można dodawać podpisy, słowa kluczowe i tym podobne informacje. Przesyłanie zdjęć odbywa się poprzez port USB 2.0. Dostępne są również adaptery SmartMedia, MMC, SD, MemoryStick i MemoryStick Pro. Co ciekawe, można również włożyć kartę CF z obsługą sieci bezprzewodowych (WiFi). Zdjęcia są zapisywane na dysku 40 GB, ale dostępna jest również wersja 60 GB.

produkt: GigaVu Pro

producent: Jobo

cena brutto: około 540 USD

konkurenci: Belkin, iPod photo

kontakt:http://www.jobo.com

za:

Prosta obsługa, sporo funkcji, długi czas pracy na bateriach, obsługa wielu formatów RAW.

przeciw:

Brak ładowarki samochodowej, dość wysoka cena.