GigaWorks S750

Zestaw kolumn komputerowych przeznaczony dla najbardziej wymagających, opatrzony certyfikatem THX

Zestaw kolumn komputerowych przeznaczony dla najbardziej wymagających, opatrzony certyfikatem THX.

GigaWorks S750

Każdy producent sprzętu komputerowego pragnie mieć w ofercie produkt najwyższej klasy, będący swego rodzaju wizytówką możliwości firmy. Creative oferował już kolumny komputerowe opatrzone prestiżowym certyfikatem THX. Wyróżnienie to jest przyznawane produktom bardzo dobrze wykonanym, spełniającym wiele wymogów odnoszących się do ich właściwości akustycznych i jakościowych. GigaWorks S750 to zestaw składający się z siedmiu kolumn satelitarnych i subwoofera. Tytanowe kopułki wysokotonowe zastosowano głównie z myślą o odtwarzaniu pełnego pasma akustycznego oferowanego przez format DVD-Audio (częstotliwości powyżej 20 kHz). Kolumny satelitarne są konstrukcjami dwudrożnymi. Mają port M-Port, pozwalający na podłączenie do kolumn odtwarzaczy MP3, zgodny z tym standardem (np. MuVo NX). Wygodną obsługę systemu zapewnia pilot zdalnego sterowania. Istotnym dodatkiem, który docenią posiadacze kart dźwiękowych obsługujących maksymalnie 6 kana-łów, jest system przekształcania nagrań tego typu do postaci 7.1. Kolumny mają w komplecie wieszaki pozwalające na ich montaż ścienny. Nie zapomniano także o podstawkach dla sześciu kolumn satelitarnych i kolumny centralnej.

GigaWorks S750

Pilot - Niewielki, lecz ergonomiczny i prosty w obsłudze. Można za jego pomocą kontrolować wszystkie ustawienia kolumn.

Zestaw jest pozbawiony jakichkolwiek dekoderów cyfrowych. Przy tej cenie uważamy to za pewną wadę. Moduł z dekoderami można wprawdzie dokupić oddzielnie, lecz wiąże się to z dodatkowym i wcale niemałym wydatkiem. Brak dekoderów nie będzie jednak doskwierał posiadaczom większości kart dźwiękowych (które dekodują większość standardów wielokanałowych), ale tym, którzy chcieliby podłączyć zestaw do stacjonarnego odtwarzacza DVD pozbawionego wyjść 5.1. Brzmienie zestawu oceniamy bardzo wysoko. Pasmo pod względem wyrównania jest co prawda dalekie od ideału, jednak jest to wada, którą obarczone są praktycznie wszystkie zestawy kolumn komputerowych. Creative proponuje dźwięk masywny, szczegółowy, z silnie zaakcentowanym i dobrze zaakcentowanym basem.

Informacje

Typ zestaw głośnikowy 7.1

Cena 2400 zł

Dystrybutor Creative Labshttp://www.creative.pl

Funkcje przekształcanie ścieżek 5.1 i 6.1 do trybu ośmiokanałowego

Złącza analogowe do podłączenia

Typu 7.1, liniowe

Dlaczego

Wysoka skuteczność kolumn, które grają bez zniekształcenia nawet przy mocnym wysterowaniu. Dobra jakość wykonania i pilot zdalnego sterowania.