Gigabajty dla każdego

3Com i Broadcom zamierzają wspólnie promować standard Gigabit Ethernet.

W ramach sojuszu firmy 3Com i Broadcom będą wspólnie projektowały, tworzyły nowe technologie, licencjonowały oraz sprzedawały zaawansowane produkty sieciowe. Zawarte właśnie strategiczne porozumienie ma na celu przyspieszenie wdrażania szybkiego Ethernetu w sieciach korporacyjnych.

Według badania dotyczącego preferencji marek, przeprowadzonego w czerwcu 2000 r. przez firmę Intelliquest, 76% respondentów przedkłada karty sieciowe 3Com nad inne. Broadcom jest uznawany za dostawcę najlepszych w branży sieciowych układów scalonych. Współpraca firm 3Com i Broadcom przyczyni się do przyspieszenia migracji klientów z technologii Fast Ethernet do Gigabit Ethernet.

Zobacz również:

  • Najlepsze routery na kartę SIM - jaki router kupić?

Powstanie sojuszu stanowi zacieśnienie współpracy firm Broadcom i 3Com. Przedsiębiorstwa te pracowały już razem przy wielu projektach, opracowując m.in. karty sieciowe 10/100 BASE-T, rozwiązania LOM (LAN on Motherboard), modemy kablowe oraz produkty sieciowe do zastosowań domowych. Celem współpracy jest dostarczanie kart sieciowych i rozwiązań do sieci LAN wbudowywanych w płytę główną (LOM), opartych na układzie BCM5700, obsługującą standard Gigabit Ethernet, opracowanych wspólnie przez firmę Broadcom i dział Gigabit NIC firmy Alteon Websystems, należący obecnie do 3Com.

Gigabit Ethernet to wymiana danych z dziesięciokrotnie większą szybkością niż w przypadku technologii Fast Ethernet (100 Mb/s). Na przykład w gigabitowym Ethernecie typowa, skompresowana sekwencja wideo 6 GB może zostać przesłana w 55 s (w technologii Fast Ethernet zajmie to ok. 10 min). Krótsze opóźnienia oraz gwarancja jakości usług umożliwiają utworzenie rozwiązań do jednoczesnego przesyłania głosu, wideo i danych w sieciach przedsiębiorstw.

3Com i Broadcom utworzą zespoły koncepcyjne i inżynieryjne, które będą współpracować nad produktami i technologiami licencjonowanymi. Zaprojektowano już logo, które będzie umieszczane na produktach standardu Gigabit Ethernet. W celu sprzedaży nowych produktów obie firmy będą wykorzystywać obecne kanały sprzedaży. Sojusz spowoduje również istotne obniżenie kosztów opracowywania technologii. Wysokie ceny były bowiem głównym powodem małego zainteresowanie rynku tymi obiecującymi rozwiązaniami.

Więcej informacji:

www.broadcom.com

www.3com.com