Gigabyte 3D Aurora

Gigabyte, znany producent płyt głównych i kart graficznych, oferuje nową obudowę.

Gigabyte, znany producent płyt głównych i kart graficznych, oferuje nową obudowę.

To krok w dobrym kierunku, bo Aurora 3D znacznie wybija się ponad przeciętność. Wykonana jest głównie z aluminium, dzięki czemu mimo dużych rozmiarów jest bardzo lekka. Całość zaprojektowano tak, aby maksymalnie uprościć montaż urządzeń wewnątrz i ulepszyć chłodzenie. Zatrzaskowy montaż twardych dysków, napędów optycznych, kart rozszerzeń jest tu standardem.

Przemyślana konstrukcja

Obudowę przystosowano do montażu systemu chłodzącego wodą 3D Galaxy tejże firmy, dzięki czemu również zwolennicy chłodzenia cieczą do dyspozycji będą mieli specjalne otwory wyprowadzające węże na zewnątrz. Całość sprzedawana jest z trzema dużymi wentylatorami 120x120 mm, które wspomagają cyrkulację powietrza. Dwa wentylatory umieszczono w tylnej ściance - wyciągają ciepłe powietrze na zewnątrz, natomiast trzeci, z przodu, zasysa chłodniejsze powietrze z zewnątrz i przy okazji schładza twarde dyski. Z boku obudowy zamontowano dużą kratkę, która wspomaga proces pobierania zimniejszego powietrza z zewnątrz przez wentylator chłodzący procesor. Pełni również funkcję dekoracyjną, pokazując wnętrze obudowy. Znajdujące się wewnątrz wentylatory podświetlane są na niebiesko, co znacznie podnosi wizualne walory konstrukcji i nie wymaga zakupu dodatkowej zimnej katody.

Gigabyte 3D Aurora
Gigabyte 3D Aurora

Dzięki wspornikom umieszczonym w rogach całość jest dosyć sztywna i mniej podatna na odkształcenia. Jakość wykonania stoi na wysokim poziomie, niestety, do obudowy nie dołączono zasilacza.

Informacje Gigabyte Technology,http://www.gigabyte.pl

Cena 397 zł