Gigabyte 3D BIOS, czyli zmiana BIOSu dla początkujących "pecetowców"

Firma Gigabyte poinformowała o udostępnieniu autorskiej technologi 3D BIOS. Dzięki niej w bardzo przejrzysty sposób przedstawione zostało środowisko BIOS, co pozwalać ma na jego bezproblemową obsługę nawet w przypadku początkujących użytkowników komputerów.


Możliwość ingerowania w ustawienia BIOSu postrzegana jest przez część użytkowników komputerów jako wiedza tajemna, zaś próba jej zgłębienia nierozerwalnie ma być związana z ryzykiem spalenia płyty głównej, czy procesora.

Z tego typu stereotypem zrywa najnowsza technologia firmy Gigabyte - 3D BIOS - która bazuje na standardzie UEFI.

Jak to działa?

Dzięki trybowi GIGABYTE 3D oczom początkującego użytkownika ukazuje się przejrzysty interfejs oraz zdjęcie zainstalowanej w jego komputerze płyty głównej. Rozwiązanie pozwala mu na najechanie kursorem myszki na wybrany element płyty i natychmiastowe uzyskanie informacji na jego temat. Następnie wystarczy już tylko kliknąć, aby przejść do okna pozwalającego na zmianę ustawień.

Co z użytkownikami zaawansowanymi?

Overclockerzy i zaawansowani użytkownicy mogą skorzystać z trybu UEFI BIOS, który pozwala na maksymalną kontrolę nad komputerem.

Technologia DualBIOS

3D BIOS wspiera także technologię DualBIOS, dzięki której po awarii jednej kości BIOSu, jest ona automatycznie zastępowana przez drugą. Co ważne, następuje to bez bez utraty danych.

Sprawdź sam jak to działa

Dla zainteresowanych osób firma Gigabyte przygotowała krótki film prezentujący możliwości nowego rozwiązania:

Więcej informacji na temat 3D BIOS można znaleźć pod tym adresem.

3D BIOS wydaje się bardzo interesującym i przydatnym rozwiązaniem. Dzięki niemu bowiem z pewnością część użytkowników komputerów zdecyduje się na bezpieczną zmianę parametrów BIOSu optymalizując system PC, co może przełożyć się na jego wydajniejszą i stabilniejszą pracę, a nawet mniejsze zużycie energii.