Gigabyte 6 VXDC7

Płyty dwuprocesorowe przeznaczone są z reguły do komputerów, które muszą wykazać się bardzo dużą wydajnością obliczeniową.

Płyty dwuprocesorowe przeznaczone są z reguły do komputerów, które muszą wykazać się bardzo dużą wydajnością obliczeniową.

Płyta Gigabyte 6VXDC7 wyposażona jest w dwa gniazda Socket 370 (a więc może współpracować z procesorami Intel Pentium III, Intel Celeron oraz VIA Cyrix III). Oprócz złącza AGP zawiera pięć gniazd PCI i jedno ISA ( z którego prawdopodobnie niewiele osób będzie korzystało). Płytę zbudowano na podstawie chipsetu VIA Apollo Pro 133A, może ona obsłużyć do 1,5 GB RAM (na płycie znajdują się cztery gniazda pamięci), tryby UDMA 33/ ATA 66 oraz AGP 4X. Testowany model nie zawierał zintegrowanego układu dźwięku, chociaż taka opcja jest również dostępna. Został wyposażony w 4 złącza wiatraków, możliwe jest więc dobre chłodzenie obu procesorów i całego systemu.

Płyta pozbawiona jest zintegrowanego układu audio (chociaż można znaleźć miejsce na ten układ - jest on umieszczony w innych wersjach płyty). Układ elementów na płycie jest dobrze przemyślany - gniazda procesorów nie są położone za blisko kondensatorów (co często utrudnia montaż), złącze zasilania płyty umieszczone jest blisko krawędzi płyty i nie koliduje z innymi elementami. Manipulacje zworkami nie są konieczne podczas instalacji, może za to być potrzebna zmiana ustawień przełączników dip-switch, na szczęście ta operacja jest dokładnie opisana w instrukcji.

Gigabyte 6 VXDC7

Rodzaj: płyta główna#####

Producent: Gigabyte, www.gigabyte.com ###

Cena: 719 zł######