Gigabyte TouchBIOS: obsługa BIOS-u jak aplikacji w iPhone'ach

Firma Gigabyte udostępniła użytkownikom wybranych modeli płyt głównych interesujące narzędzie o nazwie TouchBIOS. Dzięki niemu mogą oni w bardzo prosty sposób zmienić ustawienia BIOS-u. Dodatkowo, przy korzystaniu z dotykowego monitora, obsługa aplikacji staje się jeszcze łatwiejsza.

BIOS to nazwa, która dla większości użytkowników komputerów kojarzy się z czymś ogromnie tajemniczym i skomplikowanym. Niewielu decyduje się więc skorzystać z możliwości tego rozwiązania i zmienić ustawienia jego parametrów optymalizując system PC, co może przełożyć się na jego wydajniejszą i stabilniejszą pracę, a nawet mniejsze zużycie energii.

Dzięki najnowszemu narzędziu firmy Gigabyte, wszystko staje się prostsze. Pozwala ono bowiem na modyfikację parametrów BIOS-u płyty głównej z poziomu systemu operacyjnego Windows (wspierane są Windows XP 32bit,Windows XP 64bit,Windows Vista 32bit,Windows Vista 64bit,Windows 7 32bit,Windows 7 64bit) oferując użytkownikowi bardzo prosty interfejs, który przykuwa wzrok kolorowymi, dużymi ikonami. Dodatkowo, przy korzystaniu z dotykowego monitora, obsługa aplikacji staje się jeszcze łatwiejsza.

Zobacz również:

  • Gigabyte ofiarą ataku ransomware. Ale nie zamierza płacić
  • Windows 11 na starszym komputerze? Asus ma na to sposób!

Interesujące wydaje się to, że firmie Gigabyte chciało się przygotować narzędzie dedykowane dla tak małej grupy osób. Któż bowiem może w pełni korzystać z jego możliwości? Ci którzy będą dysponowali odpowiednią płytą główną i chęcią "pogrzebania" w BIOS-ie oraz dodatkowo będą korzystali z ekranu dotykowego. Spełnić te trzy wymogi będą mogli z pewnością jedynie nieliczni użytkownicy komputerów PC.

Warto dodać, że nowe narzędzie TouchBIOS przeznaczone jest do współpracy z płytami głównymi Gigabyte zbudowanymi w oparciu o chipset Z68. Ich premiera została zaplanowana na 11 maja.

Aplikację TouchBIOS można pobrać pod tym adresem