Gigabyte TouchNote T1028 - netbook z dotykowym ekranem i Windows 7

Na targach Computex 2009 tajwański Gigabyte zaprezentuje urządzenie TouchNote T1028, łączące funkcje netbooka i tabletu PC.

Gigabyte TouchNote T1028 - netbook z dotykowym ekranem i Windows 7

Gigabyte TouchNote T1028

W TouchNote zastosowano 10,1-calowy ekran dotykowy, który można złożyć tak, by przeobrazić netbook w tablet. Funkcja tabletu nie stanowi przełomu w wypadku netbooków Gigabyte - nowością jest natomiast zastosowanie systemu Windows 7, który steruje pracą maszyny. Sercem komputera jest procesor Intel N280 o częstotliwości taktowania 1,66 GHz. Premiera rynkowa komputera zależy w pewnym stopniu od planów Microsoftu dotyczących Windows 7. Jeśli wprowadzenie "siódemki" będzie się przeciągać, być może Gigabyte rozpocznie sprzedaż urządzenia z preinstalowanym Windows XP, z opcją aktualizacji do nowszej wersji "okien".

T1028 to nie jedyna nowość prezentowana przez Gigabyte na targach. Godzien uwagi jest też Booktop M1305 - pierwszy w ofercie firmy komputer wyposażony w procesor Intel CULV. Laptop oparty na intelowskiej platformie "ultraniskiego napięcia" wyposażony jest w 13,3-calowy ekran. Dzięki swojej lekkiej konstrukcji i niewielkim gabarytom ma stanowić alternatywę dla netbooków (jego przewaga wynika nie tylko z większego wyświetlacza, ale przede wszystkim z obecności napędu DVD).

Tajwańskie targi Computex 2009 oficjalnie rozpoczynają się 2 czerwca, ale już dziś widać, że będzie to impreza upływająca pod znakiem komputerów przenośnych.

Więcej informacji w materiale wideo:

Aktualizacja: 01 czerwca 2009 18:47

Dodaliśmy materiał wideo.