Gigabyte: netbook na horyzoncie

Pod koniec lipca powinniśmy spodziewać się premiery kolejnego urządzenia z coraz popularniejszej kategorii netbooków. Tym razem mowa o minilaptopie M912, wyprodukowanym przez tajwańskie Gigabyte.

Urządzenie charakteryzuje się zastosowanie, wyświetlacza o przekątnej 8,9 cala, który dodatkowo można obracać na modłę znaną z komputerów typu tablet PC (zakres obrotu wynosi 180 stopni). Ekran jest dotykowy, jest podświetlany diodami LED, może wyświetlić obraz w rozdzielczości 1280 x 768 pikseli.

Gigabyte M912

Gigabyte M912

Producent liczy, że wprowadzenie komputera na rynek japoński i europejski nastąpi nie później niż dwa miesiące po lipcowej premierze na Tajwanie.

Sercem urządzenia jest procesor Intel Atom taktowany zegarem 1,6 GHz. Znajdziemy w nim także 1 GB pamięci operacyjnej, dysk twardy SATA 2,5" o pojemności 160 GB, moduły komunikacyjne Bluetooth 2.0 i WLAN 802.11b/g, slot Express Card oraz kamerę internetową 1,3 MP. Zastosowany w komputerze 4-ogniwowy akumulator ma zapewnić do 4 godzin pracy. Całość będzie ważyć 1,3 kg i kosztować ok. 700 dolarów.

Komputer ma pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Windows XP lub Linuksa. W przyszłości ma być także dystrybuowany z Vistą Home Basic "na pokładzie".

Więcej informacji: Gigabyte