Gigabyte: płytowe nowości z HDMI

Firma Gigabyte poinformowała o rozpoczęciu sprzedaży dwóch nowych płyt głównych z serii "S". Chodzi o modele o oznaczeniach GA-MA69G-S3H i GA-MA69GM-S2H, które korzystają z chipsetu AMD 690G.

Nowe płyty różnią się formatami - Micro-ATX (GA-MA69GM-S2H) i ATX (GA-MA69G-S3H). Oba urzadzenia korzystają z chipsetu AMD 690G oraz zintegrowanego układu grafuicznego Radeon X1250 obsługującego wyjście HDMI z obsługą technologii zabezpieczeń HDCP. Użytkownik ma też możliwość skorzystania z technologii ATI CrossFire oraz bardzo ciekawej funkcji SurroundView, pozwalającej na pracę z maksymalnie sześcioma monitorami jednocześnie.

Urządzenia przeznaczone są do współpracy z procesorami AMD obsadzanymi w podstawce AM2 i oferują 8-kanałową kartę dźwiękową HD (Realtek ALC889A). Wydajność oraz stabilność zapewniają technologie GIGABYTE Speed (umożliwia zmianę częstotliwości taktowania jak również napięć zasilających procesora, pamięci i PCI-Express), GIGABYTE Smart (umożliwia prostą aktualizację BIOS-u oraz sterowników płyty głównej) i GIGABYTE Safe (dba o niezawodną pracę płyty).

Pozostałe parametry:

4 x SATA II

4 x DDR2-800/667/533 MHz

1 x PCI-Expressx16, 1 x PCI-Expressx4, 2 x PCI, 3 x PCI-Expressx1 (GA-MA69G-S3H)

FireWire

Gigabith Ethernet

Strona producenta.