Gigabyte prezentuje GeForce RTX 3080 Gaming OC Waterforce

Nowa płyta GeForce RTX 3080 jest chłodzona wodą i ma 10 GB pamięci GDDR6X na pokładzie. Co - oprócz chłodzenia - odróżnia ją od innych?

Gigabyte Technology przedstawiło światu swój najnowszy wariant RTX 3080 - jak sugeruje to sama nazwa, jest to model z chłodzeniem wodnym, co powinno szczególnie zainteresować osoby zaprzęgające kartę do najbardziej wymagających zadań - jak gry AAA w ustawieniach Ultra. Producent deklaruje, że jest prosta w instalacji, do tego dostarcza ją z fabrycznie podkręconym procesorem graficznym. Wspomniane chłodzenie obejmuje wszystkie newralgiczne elementy układu, co ma gwarantować stabilność pracy procesora, pamięci oraz wszystkich tranzystorów na płycie i przekładać się na niezawodność oraz żywotność karty.

Gigabyte zainstalowało na karcie oświetlenie RGB z obsługą efektów Fusion 2.0. Wszystkiej jej elementy - zaczynając od metalowej płyty na tyle, po diody LED - mają certyfikaty jakości. Kolejna rzecz warta uwagi to przełącznik Dual BIOS, umożliwiający użytkownikom przełączenie się pomiędzy trybami OC oraz Standard. Karta GeForce RTX 3080 Gaming OC Waterforce korzysta z procesora GA102-200, ma 8704 rdzeni CUDA, podstawow taktowanie to 1440 MHZ, a w trybie turbo wzrasta to do 1800 MHz.

Gigabyte prezentuje GeForce RTX 3080 Gaming OC Waterforce

Niestety, nie podano ceny ani terminu wejścia układu na rynek. Przypominam, ze Gigabyte zapowiedziało aż dwanaście swoich wariantów RTX 3080, a to właśnie jeden z nich.

Źródło: Gigabyte, VideoCardz