Giganci wchodzą do kuchni

Dwaj czołowi azjatyccy producenci sprzętu elektronicznego, Samsung i Matsushita, zajęli się produkowaniem wyposażenia kuchni.

Południowokoreański koncern Samsung Elektronics oraz japońska firma Matsushita Electric Industrial (producent sprzętu marki Panasonic) zajęły się nietypową, jak na swój profil, działalnością - projektowaniem sprzętu kuchennego. Oczywiście, nie chodzi tutaj o talerze - Samsung pracuje nad lodówką, łączącą się z Internetem, zaś Matsushita nad inteligentną kuchenką mikrofalową.

Nowy produkt Samsunga to właściwie nie lodówka, a skrzyżowanie chłodziarki z komputerem PC. Będzie to bowiem chyba pierwsza lodówka z 15-calowym wyświetlaczem LCD na drzwiach. Z urządzeniem będzie się można komunikować za pomocą dotyku. PC-lodówka umożliwia przeglądanie stron internetowych, odbieranie i wysyłanie poczty oraz oglądanie telewizji. Oczywiście, można podłączyć do niej również odtwarzacz wideo lub DVD. Lodówka ma, według producenta, pełnić funkcję komputerowego punktu dowodzenia domową elektroniką - czyli np. pralką, klimatyzacją oraz kuchenką mikrofalową.

Zobacz również:

  • Twitch - kolosalna wpadka. Wycieka kod strony, a także zarobki użytkowników!
  • Najlepsze darmowe sieci VPN 2021
  • Naukowcy ustalili górną granicę ludzkiego życia. Zaskoczeni wynikiem?

Zaprojektowaniem kuchenki zajął się koncern Matsushita - inżynierowie z Korei opracowali kuchenkę mikrofalową z wbudowaną książką kucharską. Tu również znalazło się miejsce na wyświetlacz LCD - to z niego będzie można odczytać kulinarne wskazówki.

Oczywiście, inne koncerny elektroniczne nie pozostają w tyle: południowokoreańska firma LG Electronics już w ubiegłym roku zaprezentowała pralkę automatyczną, łączącą się z Internetem oraz "skrzyżowanie" lodówki z telefonem.

Więcej informacji:

www.samsungelectronics.com/

www.mei.co.jp/