Giganci zrobią telewizor

AOL oraz Samsung wspólnie opracują telewizor, który umożliwi nagrywanie programów telewizyjnych oraz przeglądanie stron internetowych.

AOL Time Warner oraz Samsung Electronics wspólnie opracują telewizor, który umożliwi nagrywanie programów telewizyjnych oraz przeglądanie stron internetowych. Na razie nie ujawniono warunków umowy. Analitycy zakładają jednak, że Samsung zajmie się techniczną stroną przedsięwzięcia (czyli opracowaniem samego urządzenia), zaś AOL Time Warner - jego promocją (za pośrednictwem wszystkich mediów wchodzących w skład koncernu). Nieoficjalnie mówi się również, że AOL promować będzie również inne produkty (odtwarzacze DVD oraz telefony komórkowe) koreańskiego giganta elektronicznego.

Telewizor umożliwi korzystanie z oferowanej przez AOL usługi TiVo (jest to rodzaj interaktywnej telewizji - dzięki specjalnej przystawce, widz może np. w każdej chwili "zatrzymać" wyświetlany w telewizji film, a po chwili kontynuować oglądanie). "Mamy nadzieję, że umowa z porozumienie z AOL znacznie zwiększy nasze możliwości marketingowe - ta firma jest idealnym medium, by dotrzeć do klientów na całym świecie" powiedział przedstawiciel Samsung Electronics, Eric Kim.