Gigant wśród kart SD Panasonic

Panasonic wprowadza na rynek kartę pamięci SD o pojemności 4 GB. Nowa karta oparta na wersji 2.00 specyfikacji kart SD umożliwi rejestrowanie nagrań wideo i zdjęć wysokiej rozdzielczości w urządzeniach wyposażonych w gniazda kart SD.

Stowarzyszenie Karty SD (SD Card Association) opublikowało specyfikację karty SD w wersji 2.00, dla kart o pojemności powyżej 2 GB. Dzięki nowej specyfikacji możliwe jest opracowanie kart pamięci SD o pojemności do 32 GB. Wersja 2.00 określa także gwarantowane minimalne szybkości ciągłego przesyłania danych, wprowadzając klasy wydajności kart (klasa 2: 2 MB/s; klasa 4: 4 MB/s; klasa 6: 6 MB/s). Nowe karty SD umożliwiają zapis danych MPEG2 przy standardowej rozdzielczości. 4-gigabajtowe karty oferują prędkość transferu danych do 5 MB/s.

Gigant wśród kart SD Panasonic

Karta pamięci SD Panasonic o pojemności 4 GB

Karty pamięci SDHC korzystające z nowego systemu plików mogą być wykorzystywane tylko w urządzeniach wyposażonych w gniazda pamięci SD zgodne z wersją 2.00. W takich urządzeniach można stosować zarówno karty SD, jak i nowe karty SDHC. Wprowadzane obecnie przez Panasonic karty pamięci SDHC będą odznaczały się od dotychczasowej linii kart SD nowym wzornictwem. 4-gigabajtowa karta będzie miała czarny kolor i srebrną naklejkę, będzie pakowana w czarne etui z nadrukowanym logo SDHC zarówno na opakowaniu, jak i na samej karcie.

Specyfikacja techniczna

Nazwa produktu: 4GB karta pamięci SDHC

Nr modelu: RP-SDR04GE1K

Pojemność pamięci: 4GB

Użytkowa wielkość pamięci: 3772MB

Prędkość transferu danych: do 5MB/s

Klasa prędkości: Class 2

Liczba pinów: 9 pinów (tak jak aktualne karty SD

Specyfikacja: wersja 2.00 (aktualnie dostępne karty pamięci SD są zgodne z wersją 1.01 oraz 1.10)

System plików: wersja 2.00 (FAT32, aktualnie dostępne karty pamięci SD są zgodne z FAT16 lub FAT12)

Wymiary (szer. x dł. x gr. mm): 24 x 32 x 2,1 mm (wymiary takie jak aktualnych kart SD

Waga: ok 2g