Gigapamięć

Współpraca Kingston Technology i Hewlett-Packard zaowocowała wprowadzeniem na rynek modułów pamięci o pojemności dochodzącej do 2 GB.

Kingston Technology wprowadza na rynek pierwszą partię modułów pamięci o pojemności 2 GB. Ich odbiorcą jest koncern Hewlett- Packard, który zamierza zastosować je w swoich serwerach N-Class i L-Class Enterprise. Do budowy modułów pamięci użyto 256- megabitowych układów ECC SDRAM 133 MHz i specjalnych firmowych technologii Kingston - pozwalających łączyć pojedyncze układy w zestawy o pojemności dochodzącej do 2 GB. Cena modułów 2 GB wyniesie ok. 5185 GBP, a 1 GB - 3245 GBP. Moduły te będą początkowo montowane w serwerach HP L1000, L2000 N4000 oraz stacjach roboczych, przeznaczonych do wizualizacji danych HP B1000, C3000, J5000 i J7000.

"Ta nowa technologia zrewolucjonizuje rynek pamięci, a tym samym rynek komputerów. Zamierzamy także przetestować w Wlk. Brytanii i Stanach Zjednoczonych koncepcję sprzedaży naszych pamięci "ValueRAM" przez Internet, bez pośredników. Na razie nie mamy planów dotyczących reszty kontynentu europejskiego i innych rynków" - powiedziała Alison Heath, dyrektor sprzedaży Kingston UK.

Więcej informacji: www.theregister.co.uk/