Gigaset SL910A - pierwszy dotykowy telefon stacjonarny

Gigaset zaprezentował model SL910A. Jest to pierwszy w pełni dotykowy telefon stacjonarny. Czyżby technologia znana ze smartfonów oraz tabletów, miała na stałe zagościć na rynku tradycyjnych telefonów?

Gigaset SL910A ceniony jest za nowoczesny design. Wygląd telefonu uhonorowany został prestiżową nagrodą red dot design award. To co zwraca uwagę to w pełni dotykowy wyświetlacz o przekątnej 8,1 cm. Telefon posiada także prosty interfejs, dzięki czemu jego obsługa nie powinna sprawić większych problemów.

SL910A umożliwia konfigurację trzech różnych pulpitów, które możemy przesuwać poprzez wodzenie palcem po ekranie dotykowym. Pierwszy z nich skupia się na funkcjach informacyjnych. Jest on wyświetlany w trybie czuwania i możemy go dowolnie spersonalizować.

Ekran drugi to funkcje związane z połączeniami. Odnajdziemy więc klawiaturę numeryczną, książkę adresową mieszcząca do 500 wpisów oraz preferowane kontakty.

Ostatni z wirtualnych pulpitów telefonu Gigaset SL910A to centrum wiadomości. Zawiera on bezpośredni dostęp do listy połączeń, funkcji automatycznej sekretarki oraz wiadomości tekstowych.

Poniżej zamieszczamy materiał wideo prezentujący model SL910A. Jak wam się podoba najnowszy produkt firmy Gigaset? Czy waszym zdaniem telefony stacjonarne mają jakąkolwiek szanse na przetrwanie w dzisiejszym mobilnym świecie?