Gigashot - kolejna kamera z HDD

Koncern Toshiba wprowadził do swojej oferty nową cyfrową kamerę wideo z wbudowanym 1,8-calowym twardym dyskiem. Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach, różniących się pojemnością HDD - w modelu GSC-R60 zastosowano dysk o pojemności 60 GB, zaś w GSC-R30 - 30 GB.

Gigashot - kolejna kamera z HDD

Toshiba GSC-R30

Urządzenie potrafi rejestrować zarówno filmy, jak i zdjęcia (wyposażono je w matrycę CCD o rozdzielczości 2 megapikseli). Co więcej, możliwe jest również robienie zdjęć podczas nagrywania materiału wideo.

Przedstawiciele Toshiby informują, że na dysku o pojemności 60 GB można zapisać od 13 do 55 godzin materiału wideo (w zależności od wybranej jakości filmu). Pamięć można dodatkowo rozszerzyć - za pomocą kart pamięci Secure Digital. Oba modele kamery wyposażone są w 2,5-calowy wyświetlacz LCD oraz elektroniczny stabilizator obrazu. Urządzenia mają pojawić się w sprzedaży już w lutym - za model z dyskiem 60 GB trzeba będzie zapłacić 1000 USD, zaś za kamerę z dyskiem 30 GB - 800 USD. Warto jednak zaznaczyć, ze nabywca droższej wersji otrzymuje również stację dokującą.