Gingerbread teraz także dla Xperii X10

To już pewne. Sony Ericsson Xperia X10 otrzyma (wreszcie) aktualizację oprogramowania. Od sierpnia, smartfon ma pracować pod kontrolą systemu Android 2.3 (Gingerbread). Poinformował o tym producent Xperii X10.

Sony Ericsson Xperia X10

Sony Ericsson Xperia X10

Sony Ericsson poinformowało o tym wydarzeniu na swoim oficjalnym blogu. Xperia X10 ma zostać zaktualizowana do systemu Android 2.3 (Gingerbread). O spekulacjach na ten temat informowaliśmy już parę dni temu. Teraz się one potwierdziły.

Aktualizacja smartfonu Xperia X10 to dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników produktu Sony Ericsson. Wiele osób, narzekało na to, że ich ukochany telefon, pracuje nadal pod kontrolą Androida Eclair.

W pierwszej kolejności zaktualizowane mają być , które nie zawierają SIM-locków i zostały kupione na wolnym rynku. Posiadacze Xperii X10, zakupionej u operatora będą musieli jeszcze trochę poczekać. Aktualizacja zależy wówczas od sprzedawcy, którym w tym przypadku jest operator danej sieci komórkowej.

Aktualizacja przynosi dodatki charkterystyczne dla Androida 2.3 (Gingerbread). Xperia X10 posiadać więc będzie ułatwiony dostęp do portali społecznościowych takich jak Facebook

. Będziemy więc otrzymywać powiadomienia o najnowszych komentarzach naszych znajomych, kliknięciach "Lubię to!" oraz nowych zdjęciach.

Poniżej prezentujemy film, który przedstawia smartfon Sony Ericsson Xperia X10 pracujący pod kontrolą Androida 2.3.