GitHub znowu działa, a twórcy poradzili sobie z problemami

Platforma GitHub przez kilka dni była niedostępna. Nie było to jednak związane z awarią po stronie twórców serwisu. Z GitHuba nie dało się skorzystać ze względu na to, że padł on ofiarą ataku cyberprzestępców.

GitHub można określić jako serwis hostingowy, w którym można umieścić projekty programistyczne który został uruchomiony w 2008 roku. W niecałe trzy lata później w serwisie założono ponad 2 miliony repozytoriów, a GitHub stale się rozwija.

Z możliwości jakie daje serwis można korzystać bezpłatnie, jeśli użytkownik hostuje projekty udostępniane jako open source. Za opłatą można skorzystać z płatnego prywatnego repozytorium w ramach GitHuba.

Zobacz również:

  • Covid – sprawdź terminy i rodzaje szczepionek, wybierz producenta
  • Python ze złośliwym oprogramowaniem

Przez kilka ostatnich dni GitHub był niestety niedostępny. Wina nie leżała jednak po stronie twórców serwisu. Przez niecały tydzień nieznani sprawcy uniemożliwiali działanie GitHuba. Wykorzystano w tym celu atak typu DDoS (ang. Distributed Denial of Service – rozproszona odmowa usługi).

GitHub znowu działa, a twórcy poradzili sobie z problemami

GitHub powrócił po pięciu dniach nieobecności

Twórcy GitHuba zaobserwowali, że bardzo duża część ruchu internetowego kierowana na ich stronę pochodziła z Chin, a dokładniej z wyszukiwarki Baidu. Z powodu zbyt dużej liczby jednoczesnych połączeń nie było możliwe normalne korzystanie z serwisu.

Ataki cybernetyczne na GitHub nie skończyły się po kilku dniach, ale twórcom GitHub udało się zabezpieczyć przed nimi. Dzięki temu przywrócono serwis do pełnej funkcjonalności po tym, jak stał się on niedostępny 26 marca. Tożsamości atakujących nie udało się ustalić, ale już teraz wiadomo, że w historii istnienia GitHuba był to najpoważniejszy atak do tej pory.

źródło: thenextweb.com