Gitara Fender w grze Rock Band

Electronic Arts udało się nawiązać współpracę z legendarną firmą branży muzycznej Fender Musical Instruments Corporation (FMIC). Dzięki temu, wszyscy nabywcy gry Rock Band będą mogli bawić się na instrumentach opartych o słynne wzory i markę.

Dzięki współpracy z Fender Musical Instruments, producentem gitar i wzmacniaczy, miłośnicy Rock Band będą mogli grać za pomocą kontrolera wzorowanego na kultowym modelu gitary elektrycznej Fender Stratocaster, w grze znajdą się także wirtualne modele gitar, basów i wzmacniaczy Fendera.

"To wspaniale, że możemy być częścią takiego przedsięwzięcia jak Rock Band, szczególnie, że jest to doskonała rozrywka dla wszystkich miłośników muzyki i graczy" powiedział Bill Mendello, dyrektor generalny Fender Musical Instruments Corporation. "Nasi przyjaciele z Harmonix świetnie oddali charakter naszych produktów w wirtualnym świecie gry. Udało im się też uchwycić ducha rock 'n' rolla."

"Stratocaster to instrument wybierany przez wielu legendarnych gitarzystów. Wierzymy, że dzięki kontrolerowi stworzonemu na kształt tej kultowej gitary każdy będzie mógł się poczuć jak prawdziwa gwiazda rocka." Dodał Alex Rigopulos, prezes i współzałożyciel Harmonix. Przypomnijmy, że na gitarzej tej klasy grał m.in. słynny Jimi Hendrix.

Rock Band pozwoli graczom na grę w trybie jednego gracza lub improwizowanie wraz z przyjaciółmi. Jeśli spotkanie w tym samym miejscu nie będzie możliwe, istnieje opcja muzykowania online. Do wyboru są najważniejsze rockowe hity. Autorzy zadbali by w grze znalazł się ogromny zbiór wszystkich gatunków rockowych.

Więcej informacji na oficjalnej stronie gry.