Gitarowy pendrive Gibsona

Firma Gibson, znana dotychczas głównie z produkcji wysokiej klasy instrumentów muzycznych, a zwłaszcza elektrycznych gitar, debiutuje na rynku z ofertą urządzeń z zakresu domowej elektroniki użytkowej. Do najciekawszych nowości, zaprezentowanych zresztą na tegorocznych targach CES, należy m.in. przenośna pamięć flash w kształcie gitary Gibson Les Paul Standard oraz 500-gigabajtowy zewnętrzny dysk twardy.

Pendrive (miniaturowy odpowiednik modelu gitary Gibson Les Paul Standard 1959) oferuje 1 GB miejsca na pliki i dokumenty. Jest kompatybilny z interfejsem USB 2.0, oferuje prędkość odczytu sięgającą 14 Mb/s, prędkość zapisu na poziomie 6 Mb/s. Urządzenie zostało też wyposażone w diodę LED, informującą o bieżącym statusie (zapis lub odczyt danych). Dodatkową atrakcją jest dołączana do urządzenia torebka ochronna w kształcie futerału gitary.

Gitarowy pendrive Gibsona

Pendrive Gibson Les Paul Standard 1 GB

Producent gwarantuje 9-letni okres trwałości zapisanych na kluczu danych. Zapowiada też wprowadzenie na rynek kolejnych pamięci flash, również stylizowanych na popularne "gibsony". Cena pendrive'a nie została jak na razie ujawniona.

Dla posiadaczy dużych kolekcji multimediów Gibson przygotował 500-gigabajtowy zewnętrzny dysk twardy (średnica talerzy - 3,5", 7200 obrotów na minutę). HDD dysponuje 8-megabajtowym buforem, obsługuje interfejs USB w wersjach 1.1 i 2.0. Umieszczony został w aluminiowej obudowie, która ma poprawiać rozpraszanie nadmiaru wydzielanego przez pracujący dysk ciepła.

Gitarowy pendrive Gibsona

Zewnętrzny dysk twardy Gibson 500 GB

Więcej informacji: Gibson