Glary Utilities - dwadzieścia narzędzi do optymalizacji systemu

Glary Utilities to zestaw narzędzi do optymalizacji systemu i komputera, spakowanych w jednym miejscu i z wygodnym interfejsem obsługi. Czy warto spróbować?

Ponieważ Glary Utilities dostępne jest za darmo, można sprawdzić w praktyce, czy stanowi konkurencję dla bardziej popularnych programów, np. CCleanera. W głównym okienku znajdziemy opcje podzielone na kategorie - przegląd ogólny, optymalizacja jednym kliknięciem oraz narzędzia zaawansowane. U dołu interfejsu znajdują się ikonki najbardziej popularnych czynności jak czyszczenie dysku, manager menu kontekstowego czy narzędzie do odinstalowania aplikacji z systemu. Przydatna opcja to sprawdzanie, czy nie ma nowych wersji posiadanych przez użytkownika programów. Po jej wybraniu pokazuje się na stronie www lista dostępnych aktualizacji, w tym również ich wersji beta.

Glary Utilities - dwadzieścia narzędzi do optymalizacji systemu

Glary Utilities z pewnością przyda się na każdym komputerze, który jest intensywnie używany. Najnowsza edycja nosi numer 5.4.0.11 i zawiera ponad dwadzieścia różnorakich narzędzi do optymalizacji systemu w każdym aspekcie - od analizy wykorzystania miejsca na dysku po wspomniany aktualizator. Można pobrać ją z TEJ STRONY, do czego zachęcam. Domyślnie instalowana jest wersja anglojęzyczna, ale można ustawić język polsku w opcjach Menu -> Settings.