Global Spectrum: e-maile zza grobu?

Jedna z hiszpańskich firm internetowych, oferuje swoim klientom możliwość spisania wiadomości, które po śmierci autora trafią do jego najbliższych.

Jak twierdzi Alberto Iriarte, prezes firmy Global Spectrum, która zdecydowała się zaoferować internautom tę niecodzienną usługę, nie jest ona niczym niezwykłym w dobie Internetu. Stronę internetową firmy, która dostępna jest od stycznia w trzech wersjach językowych (angielskiej, hiszpańskiej i portugalskiej) odwiedza dziennie 200 osób, z czego średnio 2 osoby decydują się na skorzystanie z usługi. Do tej pory zapisało się już ponad 300 osób, w większości mieszkańców Hiszpanii, Brazylii oraz Stanów Zjednoczonych.

Globar Spectrum oferuje 4 rodzaje usługi, w ramach której użytkownik może spisać określoną ilość wiadomości, wzbogaconych o zdjęcia, muzykę oraz materiały wideo. Dożywotnie członkostwo z nieograniczoną liczbą wiadomości i miejsca na serwerze kosztuje 200 EUR. Za możliwość wysłania pojedynczej wiadomości nie trzeba płacić. Średnia, miesięczna opłata za usługę umożliwiającą wysłanie kilku wiadomości, wynosi od 9 do 18 EUR. Klient może w tym czasie dowolnie modyfikować ich treść. Dokumenty są zaszyfrowane przy pomocy 128-bitowych kluczy, a klienci mogą uzyskać do nich dostęp jedynie przy pomocy specjalnych haseł.

Więcej informacji: http://www.thelastemail.com