Globalna wersja Mi Band'a 5 bez NFC sensora SpO2 oraz Amazon Alexa

Mi Band 5 oferowany w europie będzie znacznie uboższy od wersji przeznaczonej na rynek chiński. Zabraknie miedzy innymi oczekiwanego NFC.

W zeszłym miesiącu Xiaomi zaprezentowało Mi Band'a 5 - najnowszą wersję swojej bestsellerowej opaski fitness. Następca Mi Band'a 4 posiada na pokładzie wiele nowości takich, jak NFC, wsparcie dla asystenta głosowego Amazon Alexa czy czujnik SpO2.

Xiaomi Mi Band 5 w wersji globalnej

Xiaomi Mi Band 5 w wersji globalnej

Chwilę po chińskiej premierze na globalnym koncie Xiaomi na Twitterze potwierdzono, że globalna wersja opaski Mi Band 5 pojawi się w lipcu. Teraz do sieci wyciekły zdjęcia pudełka Xiaomi Mi Band 5 w wersji Global Edition. Fotografie ujawniają kilka szczegółów na temat najnowszego urządzenia.

Zobacz również:

  • Jaka hulajnoga elektryczna dla dzieci? Który model wybrać? Przeglądamy najciekawsze oferty
  • To są najlepsze smartbandy na 2023 rok! Dobra opaska sportowa to gwarantowane zadowolenie

W chwili obecnej Xiaomi sprzedaje w Chinach dwa warianty opaski Mi Band 5. Różnią się one miedzy sobą obecnością opcjonalnego modułu NFC. Oba warianty posiadają podobne oznaczenia kodowe - Kongming i Kongming L dla wersji bez NFC.

Na zdjęciach, które właśnie trafiły do sieci widać, że wersja globalna będzie odmianą uboższego Mi Band'a 5 - Kongming L. Oznacza to, że opaska nie zaoferuje NFC, czujnika SpO2 oraz wsparcia dla asystenta głosowego Amazon Alexa.

Bardzo możliwe, że na świecie podobnie, jak w Chinach pojawią się dwie wersje Mi Band'a 5, a model bez NFC trafi do krajów, w których płatności zbliżeniowe nie zostały jeszcze spopularyzowane np. Indie, Afryka.

Xiaomi Mi Band 5 w wersji globalnej

Xiaomi Mi Band 5 w wersji globalnej

W sieci pojawiły się ostatnio wpisy na temat Mi Band'a 5 Pro, który otrzymał nazwę kodową Kongming Pro. Wiadomo, że opaska ta posiada wsparcie dla NFC. Może to właśnie ten wariant Mi Banda trafi do sprzedaży w Europie.

Sprawdź, ile kosztuje Xiaomi Mi Band 4.

Źródło: gizmochina.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: