Globalsat GV-201 - zlokalizuje i zabawi

Firma Globalsat zaprezentowała urządzenie o nazwie GV-201 - czyli połączenie odbiornika GPS oraz przenośnego odtwarzacza plików audio i wideo. Urządzenie szczególnie przyda się podczas wakacyjnych wypraw - w czasie podróży wskaże drogę, zaś w wolnym czasie może np. wyświetlić film.

Globalsat GV-201

Globalsat GV-201

Globalsat GV-201 wyposażony jest w procesor Samsung 266 MHz, kolorowy dotykowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 320x240 pikseli i przekątnej 3,6", moduł GPS SiRFstarIII oraz obsługę Bluetooth. System operacyjny to Windows CE, zaś wśród preinstalowego oprogramowania znalazły się: program do nawigacji satelitarnej Netropia IntelliNav (zawierający szczegółowe mapy Europy i Ameryki Północnej), odtwarzacz multimedialny (na liście obsługiwanych formatów znalazły się m.in. MP3 oraz MP4), a także przeglądarka grafiki.

GV-201 może być zasilany z gniazda zapalniczki w samochodzie lub z sieci. Można do niego dokupić m.in. nadajnik FM, umożliwiający transmitowanie odtwarzanej muzyki np. do samochodowego radia. Urządzenie wyposażone jest w port USB 2.0, a także złącza, umożliwiające korzystanie z kart pamięci Compact Flash oraz Secure Digital. Jego ceny na razie nie podano.

Więcej informacji: Globalsat.


Zobacz również