Głośniki Philips Fidelio SoundSphere DS9800W - wielki powrót do drewna

Dobra akustyka drewna sprawia, ze najlepszy sprzęt audio wykonywany był właśnie z tego materiału. Holenderski Philips postanowił chyba skończyć z plastikiem i w swoim najnowszych głośnikach Fidelio SoundSphere postawił właśnie na drewno.

Philips Fidelio SoundSphere DS9800W

Najlepszy dźwięk uzyskujemy z kolumn wykonanych z drewna. To żadna tajemnica - od wieków drewno było najlepszym budulcem do instrumentów muzycznych.

Philips Fidelio SoundSphere DS9800W

Philips Fidelio SoundSphere DS9800W

Philips Fidelio SoundSphere - głośniki z drewna

Głośniki Philips Fidelio SoundSphere zostały wykonane ręcznie z prawdziwego drewna, dzięki czemu zapewniają dźwięk bardzo dobrej jakości. Ponadto zastosowano też zaawansowane techniki gięcia drewna, aby stworzyć odpowiednie krzywizny w obudowie, które redukują drgania i eliminują zniekształcenia dźwięku, zapewniając naturalne brzmienie. Zaokrąglony kształt głośników z górującymi nad nimi kopułkami wysokotonowymi sprawia, że Philips Fidelio SoundSphere emituje dźwięk we wszystkich kierunkach. Całkowita moc wyjściowa zestawu to 2 x 50W RMS.

Philips Fidelio SoundSphere DS9800W zoom

Philips Fidelio SoundSphere DS9800W zoom

Philips Fidelio SoundSphere rozsiewa muzykę w powietrzu

Głośniki SoundSphere ze stacją dokującą Fidelio pozwalają na strumieniowe przesyłanie muzyki za pomocą technologii bezprzewodowej AirPlay. Można je podłączyć do niemal dowolnego urządzenia.

Philips Fidelio SoundSphere dały popis na IFA 2011 w Berlinie

Na targach IFA 2011 w Berlinie miałem okazję posłuchać tych głośników i muszę przyznać, że byłem zachwycony ich brzmieniem. Philips zaprezentował specjalny minikoncert jazzowy na głośnikach Philips Fidelio SoundSphere i aż pięknie było tego słuchać.

Philips Fidelio SoundSphere DS9800W - naturalny dźwięk zamknięty w eleganckiej obudowie

Poza tym głośniki mają wyjątkowe wykończenie - nie tylko są zbudowane z drewna, ale także pięknie wyglądają - musicie przyznać, że ich design stoi na naprawdę wysokim poziomie. Wydaje mi się, że to obecnie najładniejsze głośniki na rynku - uważa, że to najładniejszy produkt z IFA 2011. Eleganckie z wyglądu i ładnie grają - wreszcie pojawiają się głośniki, które łączą te dwie wydawałoby się nie do pogodzenia sprzeczności.

Philips Fidelio SoundSphere DS9800W

Philips Fidelio SoundSphere DS9800W

Ile kosztuje wierna sfera dźwięku?

Głośniki Philips Fidelio SoundSphere DS9800W można kupić w cenie 3,5 tys. zł. Nie jest to niska cena jak na zestaw stereo, ale niestety za dobrą jakość dźwięku trzeba zapłacić. Coś za coś. Głośniki w drewnie zawsze są droższe. Ale jeżeli ktoś lubi słuchać dobrej muzyki i naturalnego brzmienia, to z pewnością przełknie te 3,5 tysiąca. Bo Philips gra naprawdę ładnie. Nawet nazwa jest trafnie dobrana - Fidelio SoundSphere to przecież wierna sfera dźwięku.