Głośniki ze szczerego złota... za 5 milionów euro

Kochasz wszystko, co złote? Masz szczęście. Na rynku pojawiły się głośniki Organic Harmony in Gold zrobione z 18-karatowego złota.

Złote głośniki Organic Harmony

Drogocenne głośniki Organic Harmony in Gold firmy Shape Audio trudno będzie jednak dostać, gdyż na rynek trafi tylko jeden (!) taki zestaw w cenie 5 milionów Euro. Jak nie uda Wam się zdobyć złotych głośników, to jeszcze nic straconego. Shape Audio wyprodukuje też 5 zestawów srebrnych głośników w bardziej przystępnej cenie.

Organic Harmony mają ukryty w sobie wzmacniacz

W każdym zestawie jest 5 głośników. Głośniki mają 135 cm wysokości i 27 cm szerokości. Zestawy mają zintegrowany wzmacniacz o mocy 1000 W, złącze ethernet oraz analogowe i cyfrowe wejścia audio.

Zabójczo piękne, koszmarnie drogie, okropnie ciężkie...

Głośniki są nie tylko zabójczo piękne i koszmarnie drogie, ale też okropnie ciężkie. Głośniki ze srebra ważą 115 kg a głośniki ze złota aż 215 kg.

Złoto jest w cenie czyli cena z kosmosu...

Jak wspomniałem, cena za złoty zestaw to aż 5 milionów Euro. Srebrne głośniki są oferowane w bardziej przystępnej cenie - kosztują “jedynie" 300 tys. A ja myślałem, że telewizor Bose VideoWave czy plazma Bang & Olufsen BeoVision 4 są drogie...

Złoto jest wieczne...

Na pocieszenie dodam, że gwarancja na głośniki jest na całe życie. Przynajmniej nie musimy się obawiać, że się zepsują.

Źródło: What HiFi