Głośno o przeglądarkach


Photobucket łączy się z FotoFlekserem

Głośno o przeglądarkach

FotoFlexer zawiera kilkadziesiąt narzędzi retuszerskich, potrafi też obsługiwać warstwy i napisy, choć są kłopoty z polskimi literami.

Użytkownicy Flickra od pewnego czasu mogą retuszować swoje zdjęcia za pomocą zintegrowanej z serwisem aplikacji Picnik. Największy konkurent, popularny Photobucket, zjednoczył siły z programem FotoFlexer, jednym z bardziej zaawansowanych sieciowych fotoretuszerów. Niestety, edycja nie działa w przeglądarce Opera.

Użytkownik ma do dyspozycji osiem kart narzędzi, a na każdej kilka opcji (w tym wiele efektów specjalnych), m.in. można bezpośrednio malować na obrazie i wymazywać jego fragmenty. Jest też obsługa warstw. Możemy uruchomić edycję w trybie pełnoekranowym, co przydaje się przy mniejszych rozmiarach monitora. Niestety, nie da się wprowadzać polskich liter w napisach, nawet gdy wklejamy tekst z zewnątrz czy korzystamy z tablicy znaków. Ciekawostką jest pobieranie obrazu z kamery internetowej za pomocą interfejsu Adobe Flash.

Informacjehttp://www.photobucket.com

Jeszcze lepszy Better GReader

Better GReader to dodatek do Firefoksa autorstwa Giny Trapani, oparty na skryptach Greasemonkey, pozwalający ulepszyć niektóre funkcje popularnego, sieciowego czytnika kanałów informacyjnych RSS - Google Reader. Najnowsza wersja 0.2.2 jest już zgodna z Firefoksem 3 beta 4.

W opcjach dodatku możesz wybrać skórki i ustawić zachowania programu, m.in. wyświetlanie w interfejsie GR pełnej zawartości wiadomości, a nie wyłącznie jej zapowiedzi (do wyboru - automatycznie lub po kliknięciu tytułu), czy abonowanie kanału RSS od razu w Google Readerze, z pominięciem strony wyboru, gdzie jest też opcja iGoogle. Po włączeniu Smart Subscribe wyświetli się ikona kanału danej strony - gdy został już zaabonowany, ikona jest przekreślona. Bardzo efektowna jest też jedna ze skórek, która symuluje widok w systemie operacyjnym Mac OS X, inna zaś - Minimalistic - pozwala doraźnie usuwać i przywracać zbędne paski narzędziowe.

Informacjehttps://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/6424

Google Calendar Sync

Problem synchronizacji kalendarza Google i kalendarza z Microsoft Outlook rozwiązała, chyba już definitywnie, aplikacja firmy Google o nazwie Google Calendar Sync.

Po zainstalowaniu wystarczy podać login oraz hasło i wybrać rodzaj synchronizacji (w jednym kierunku lub w obie strony - druga opcja jest domyślna). Program automatycznie sprawdza, czy w obu kalendarzach nie pojawiły się nowe wpisy i w razie potrzeby kopiuje dane. Można jeszcze ustalić, w jakich odstępach czasu, licząc w minutach, następuje synchronizacja, a w dowolnej chwili - wymusić ją ręcznie.

Doświadczenie pokazuje, że program działa skutecznie, choć w wypadku kalendarza Google synchronizacja dotyczy jego głównej części, natomiast pomija dodatkowe terminarze, dołączone do głównego.

Informacjehttp://www.google.com/support/calendar/bin/answer.py?answer=89955

Sprout Builder - flashowe gadżety

Głośno o przeglądarkach

Skórka Mac OS X prezentuje się zdecydowanie lepiej od oryginalnego interfejsu Google Readera, który ma zbyt surowy wygląd.

Po zamkniętych testach beta w marcu tego roku pojawił się serwis Sprout Builder - sieciowa aplikacja pracująca w technologii Flash, pozwalająca budować jedno- lub wielostronicowe widżety. W ich skład wchodzi menu, figury geometryczne, napisy, obrazy i dźwięk (załadowane na serwer grafika, wideo i muzyka) i gotowe, predefiniowane komponenty, takie jak galeria fotografii, kalendarz, odliczanie czasu czy kanał informacyjny RSS. Wszystkie elementy mają swoje własności, które można modyfikować.

Ostateczny efekt sprawdzisz przed zakończeniem pracy w oknie podglądu, a gdy wszystko jest gotowe, opublikujesz. Za pomocą otrzymanego kodu możesz zagnieździć widżet w blogu lub witrynie. Gdy zmienisz jego zawartość, musisz go ponownie opublikować (polecenie Publish), ale bez potrzeby kolejnego zagnieżdżania w blogu, nowa wersja pojawi się tam automatycznie. Na razie widżety niepoprawnie interpretują polskie znaki w komponencie RSS.

Informacje http://greenhouse.sproutbuilder.com