Głośno o przeglądarkach


LiftMagic - wirtualny lifting

Głośno o przeglądarkach

Bogaty zestaw narzędzi Sprout Buildera pozwala zbudować efektowny pokaz, ale wymaga to pewnej wprawy i cierpliwości.

Serwis LiftMagic to miejsce, gdzie można dokonać wirtualnej operacji plastycznej. Wystarczy przesłać swoje (lub cudze) zdjęcie, a następnie za pomocą dostępnych narzędzi korekcyjnych dokonać liftingu, poprawiając brwi, oczy, nos, podbródek, usta, policzki czy jakąkolwiek inną część twarzy.

Można modyfikować natężenie zmian, ustawiając kursor myszy na wybranej pozycji i przesuwając suwak u góry, który w procentach podaje intensywność zmiany. Gdy kursor spoczywa na którejś pozycji na liście, na obrazie podświetlana jest od razu odpowiadająca jej część twarzy. Fizjonomię przed zabiegiem i po nim porównujemy bezpośrednio w interfejsie lub w osobnym okienku. Wynik można przesłać na adres e-mail w postaci pliku graficznego.

Informacje http://liftmagic.com

Office Live Workspace

Microsoft uruchomił publiczną wersję beta serwisu Office Live Workspace, w którym można przechowywać i współdzielić z innymi osobami dokumenty, przede wszystkim pliki utworzone w Microsoft Offisie. Do korzystania z usługi potrzebna jest przeglądarka Internet Explorer lub Firefox - w Operze nie zadziała.

Razem z serwisem udostępniono specjalny dodatek do Office'a, który po zainstalowaniu pozwala zapisywać pliki Worda, Excela lub PowerPointa bezpośrednio na koncie w OLW, a także otwierać je stamtąd. Tym samym konto staje się dostępną z dowolnego miejsca składnicą plików. Dokumenty można przeglądać na serwerze, jednak bez opcji bezpośredniej edycji. Oprócz funkcji zarządzania dokumentami mamy jeszcze do dyspozycji kilka narzędzi pomocniczych. Możemy tworzyć kilka rodzajów list - zdarzeń, zadań i kontaktów, co jest zalążkiem prostego kalendarza i organizatora.

Office Live Workspace będzie prawdopodobnie częścią rozwijanego obecnie projektu Albany, który ma konkurować z Dokumentami Google i GoogleApps.

Informacjehttp://workspace.office.live.com

Feniks z ptaszarni

Głośno o przeglądarkach

Phoenix należy do aplikacji imitujących interfejs klasycznych programów do grafiki rastrowej, dzięki czemu łatwo go opanować.

Zespół programistów Aviary (po polsku: ptaszarnia) uruchomił publiczne testy beta sieciowego edytora grafiki rastrowej o nazwie Phoenix. Jest to skonstruowana w technologii Adobe Flash zaawansowana funkcjonalnie aplikacja, która ze swoim zestawem narzędzi należy obecnie do najbardziej rozbudowanych tego typu programów w Internecie. W momencie pisania tych słów, aby zyskać do niej dostęp. konieczne było wystosowanie prośby o zaproszenie, przysyłanego zwykle w ciągu doby.

Funkcjonalnie aplikacja jest na poziomie średniej klasy shareware'owego fotoretuszera. Obsługuje wszystkie główne formaty bitmapowe, pozwala tworzyć osobno retuszowane warstwy, dopuszcza polskie litery w napisach. Ma filtry graficzne, funkcję cofania i przywracania czynności, historię operacji, zestaw narzędzi malarskich, czarodziejską różdżkę do precyzyjnego selekcjonowania fragmentów obrazu, narzędzia do zniekształcania, wreszcie obsługę jasności i kontrastu. Pliki można ładować z dysku lub tworzyć obraz od początku, jak w typowym programie malarskim.

Informacje http://a.viary.com