Głośny portal

Na targach Networld+Interop 2000 Intel zapowiedział opracowanie platformy dla portali głosowych. Dzięki nowym rozwiązaniom będzie można pobierać informacje z Internetu za pomocą zwykłych telefonów i poprzez wydawanie poleceń głosem.

Podczas targów Networld+Interop 2000 wiceprezes Intela John Miner zapowiedział opracowanie platformy, umożliwiającej budowę portalu głosowego. Dzięki tym innowacyjnym rozwiązaniom będzie można pobierać informacje z sieci, korzystając z dowolnego telefonu. System ma bazować na technologii rozpoznawania i syntezy głosu. Użytkownik, po uzyskaniu telefonicznego połączenia z odpowiednim serwerem, będzie mógł zadać głosem pytania, na które system utworzy dźwiękowe odpowiedzi.

Innowacyjna technologia Intela ma być oparta na serwerach wyposażonych w układy przetwarzania sygnałów cyfrowych, współpracujących ze sprawdzonym (działającym między innymi w serwisach Audiopoint, HeyAnita i AOL/Quack.com) oprogramowaniem rozpoznawania mowy firmy SpeechWork. Platforma Intela będzie także wspierana przez inteligentny system wspomagania wyszukiwania informacji. Na przykład, gdy użytkownik poprosi o dane dotyczące pogody w danym mieście, a potem spyta o repertuar kin, system domyślnie przyjmie, że chodzi o repertuar kin w tej samej miejscowości.

Więcej informacji: www.speechworks.com/


Zobacz również