Głosowy Microsoft

W najbliższy poniedziałek Microsoft wprowadzi na rynek nowy program, przeznaczony do instalowania w handheldach i telefonach komórkowych. Voice Command umożliwi użytkownikom takich urządzeń sterowanie ich najważniejszymi funkcjami za pomocą komend głosowych.

Program przystosowany będzie do pracy pod kontrolą systemów Windows Mobile 2003 oraz Windows Pocket PC Phone Edition. Przedstawiciele Microsoftu mówią, że w pierwszym rzędzie jest on przeznaczony dla osób, korzystających z telefonów komórkowych w samochodach - możliwość sterowania tymi urządzeniami za pomocą komend głosowych ma poprawić bezpieczeństwo kierowców.

Możliwości Voice Command to jednak nie tylko głosowe wybieranie numeru telefonu - po zainstalowaniu w handheldzie, program posłuży m.in. do uruchamiania wybranych aplikacji, odtwarzania plików audio (wystarczy wypowiedzieć tytuł piosenki, by rozpocząć jej odtwarzanie). Program będzie można pobrać z serwisówhttp://Handango.com orazhttp://PocketPC.com - jego cenę ustalono na 39,95 USD.

Zobacz również:

  • Najlepsze oprogramowanie dla małych firm i freelancerów

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: