Główny porządkowy

"Nastaw i zapomnij" - takim hasłem reklamuje się nowa wersja Diskeepera, programu do defragmentowania twardego dysku.

Z problemem fragmentacji danych stykamy się praktycznie codziennie. Dzielenie plików na mniejsze części jest naturalnym następstwem niezliczonych operacji kopiowania, usuwania czy przenoszenia danych. Więcej czasu zajmuje uzyskanie dostępu i poskładanie takiego pliku w całość, a to z kolei obniża ogólną wydajność komputera. W tej sytuacji przyda się nowa wersja Diskeepera, znanego programu do defragmentacji danych na twardym dysku.

Przebudowany i ulepszony

Główna zasada korzystania z Diskeepera 10 to jednorazowe ustawienie odpowiednich parametrów oraz czasu defragmentacji i przerzucenie reszty obowiązków na aplikację. Dzięki funkcji Smart Scheduling nie musisz pamiętać o okresowym defragmentowaniu twardego dysku. W najnowszej wersji całkowicie przebudowano interfejs graficzny, dlatego konfiguracja oraz obsługa są jeszcze łatwiejsze. Wiele funkcji powoduje przywrócenie wydajności komputera, np. File Performance Defragmentation w pierwszej kolejności składa pliki, które w największym stopniu opóźniają pracę. Za to, żeby najważniejsze pliki systemowe nie były za bardzo pofragmentowane, odpowiada funkcja Frag Shield.

Autorzy programu zadbali o posiadaczy komputerów przenośnych - gdy notebook pracuje na baterii, defragmentacja przeprowadzana w tle zostaje zawieszona, aby nie zużywać energii. Możliwe jest ustawienie procesu tak, żeby nie zakłócać codziennego funkcjonowania (np. rozpoczynanie dopiero po uruchomieniu wygaszacza ekranu, gdy komputer nie jest chwilowo używany). Diskeeper 10 jest oferowany aż w sześciu wersjach do różnych zastosowań, od domowego do korporacyjnych: Diskeeper 10 Home Edition, Diskeeper 10 Professional Edition, Diskeeper 10 Professional Premier, Diskeeper 10 Server Standard Edition, Diskeeper 10 Server Enterprise Edition oraz Diskeeper 10 Administrator Edition.

Cena 49,95 USD

Więcej: http://www.diskeeper.com