Gmail 5.0 do Androida z obsługą innych dostawców poczty trafia do sieci

Do sieci trafił plik APK z aplikacją Gmail do Androida w wersji 5.0. Program do obsługi poczty elektronicznej Google doczekała się po aktualizacji wsparcia dla usług poczty od innych usługodawców. Interfejs aplikacji doczekał się przy tym odświeżenia i jest teraz zgodny z wytycznymi Material Design.

Już jutro ma mieć premierę nowa wersja systemu operacyjnego Android 5.0 Lollipop. Wraz z debiutem "lizaka" spodziewamy się udostępnienia nowych wersji aplikacji systemowych od Google. Jedną z nich powinna być poczta Gmail. Tym razem zmiany nie ograniczą się do warstwy wizualnej aplikacji. Interfejs zaprojektowany w zgodzie z Material Design to tylko jedna z nowości.

Już w zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że nowa wersja aplikacji Gmail zostanie wyposażona w obsługę innych skrzynek poczty elektronicznej. Wśród nich znajdzie się poczta Outlook od Microsoftu oraz poczta Yahoo. Dzięki temu użytkownicy korzystający z usług innego dostawcy poczty niż Google będą mogli skorzystać z nowej wersji aplikacji pocztowej. Do tej pory obsługa innych skrzynek możliwa była wyłącznie w znacznie bardziej ubogiej i przestarzałej systemowej aplikacji Poczta.

Nowa aplikacja Gmail w wersji 5.0 nie została jeszcze oficjalnie udostępniona, ale użytkownicy już teraz mogą cieszyć się nową wersją. W tym celu wystarczy pobrać plik APK z aplikacją. Aby wgrać program na własne urządzenie przed pobraniem pliku instalacyjnego APK z Gmailem w wersji 5.0 należy włączyć w ustawieniach instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł. Trzeba tylko pamiętać, że robi się to na własną odpowiedzialność.

źródło: androidpolice.com, apkmirror.com