Gmail Go - klient Gmail bez zbędnych funkcji dostępny dla wszystkich

Gmail Go pierwotnie dostępny był jedynie na smartfony z Android Go. Po dwóch latach Google postanowiło udostępnić aplikację wszystkim zainteresowanym. Zainstalujesz ją nawet na swoim flagowcu. Sprawdź, dlaczego warto to zrobić.

Inżynierowie z Google słusznie zauważyli, że aplikacje z rok na rok stają się coraz cięższe, bardziej wymagające i przeładowane funkcjami. Wyszukiwarkowy gigant od dłuższego czasu oferuje swoje najpopularniejsze programy w lekkich wersjach z dopiskiem Go. Mowa o Google Go, Asystent Go, Mapy Go, Aparat Go czy Gmail Go.

Logo Gmail Go
Źródło: xda-developers.com

Logo Gmail Go

Źródło: xda-developers.com

Aplikacje te domyślnie dostępne są jedynie na słabych i tanich urządzeniach pracujących pod kontrolą Androida Go. Jest to sprzęt, który mógłby nie poradzić sobie z obsługą pełnych wersji wyżej wymienionych programów.

Zobacz również:

  • Sprawdź najlepsze darmowe oraz przecenione aplikacje na smartfony z Androidem [24.05.2023]
  • Jak sprawdzić, co Google wie o Tobie?

Google zaktualizowało aplikacje Gmail Go i co ciekawe udostępniło ją większej ilości osób. Najnowsza wersja aplikacji posiada jedynie najważniejsze funkcje. Od teraz można ją zainstalować również na smartfonach pracujących pod kontrolą pełnej wersji Androida.

Zgodnie z informacjami podanymi po raz pierwszy przez portal 9to5Google kompatybilność aplikacji Gmail Go jest niemalże identyczna, jak w przypadku zwykłego Gmaila.

Nowa, lekka wersja Gmaila posiada lekko zmodyfikowany i uproszczony interfejs użytkownika, który lepiej sprawdzi się na smartfonach z ekranami o niskiej rozdzielczości. Na dole ekranu brakuje paska z Google Meet, ponieważ Gmail Go nie został zintegrowany z tą usługą. Dodatkowo elementy użytkownika są bardziej płaskie, co ma wpłynąć na szybkość ich renderowania.

Po lewej Gmail, po prawej Gmail Go
Źródło: xda-developers.com

Po lewej Gmail, po prawej Gmail Go

Źródło: xda-developers.com

Portal 9to5Google donosi także, że częstotliwość odświeżania aplikacji została obniżona. Oznacza to spowolnienia podczas przewijania listy mejli. Prawdopodobnie jest to celowe działanie mające usprawnić pracę aplikacji na starych urządzeniach z niezbyt wydajnymi podzespołami.

Aplikację Gmail Go pobierze z Google Play Store. Oto link do programu.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy A51.

Źródło: xda-developers.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: