Gmail bardziej zintegrowany z Google+

Serwis pocztowy i społecznościowy Google będą jeszcze bardziej zintegrowane. Zmiany pozwolą na szybkie dodawanie naszych korespondentów z Gmaila do kręgów Google+. Usprawnią też dzielenie się zdjęciami, które otrzymaliśmy na pocztę elektroniczną ze znajomymi.

Gmail

Jeśli ktoś posiadający konto Google+ napisze do nas na Gmaila to za pomocą jednego przycisku będziemy mogli dodać, go do naszych kręgów bezpośrednio z poziomu wiadomości. Po prawej stronie e-maila od znajomego zobaczymy też najnowsze aktualizacje jego statusu z serwisu społecznościowego Google. Zintegrowane zostaną także kontakty Gmaila i dane osobowe z Google+.

Dodany zostanie też nowy przycisk odnoszący się do załączników w e-mailu. Jeśli otrzymamy zdjęcie to będziemy mogli nie tylko je obejrzeć lub pobrać, ale także podzielić się nim ze znajomymi na Google+ za pomocą jednego kliknięcia. Na swoim oficjalnym blogu, Google podaje, że nowe funkcje zostaną wprowadzone w ciągu kilku najbliższych dni.

Gmail wprowadził też zmiany w swoim interfejsie, o których informowaliśmy już wcześniej. Teraz użytkownicy mogą wybrać, czy chcą już skorzystać z nowego wyglądu. Daje on większe możliwości konfiguracji, wprowadza motywy graficzne oraz zmianę rozmiaru różnych elementów strony. Więcej wiadomości na temat nowego wyglądu można znaleźć na oficjalnej polskiej stronie poświęconej zmianom na Gmailu.