Gmail bez wsparcia dla Google Chrome 53. Użytkownicy XP namawiani do upgrade'u

Gmail przestanie wspierać starsze wersje przeglądarki Chrome. Chcąc być bezpiecznym jej użytkownicy powinni zdecydować się na upgrade. Użytkownicy XP powinni natomiast rozważyć przejście na nowsze "okienka".


Gmail i koniec wsparcia dla Google Chrome

Firma Google poinformował właśnie na swoim blogu, że od 8 lutego poczta Gmail nie będzie już wspierała Chrome'a w wersji 53 (oczywiście dotyczy to też starszych wersji). Aby nie narażać się na ryzyko ataku ze strony cyberprzestępców użytkownicy przeglądarki powinni zdecydować się na aktualizację.

Gmail będzie działał dalej

Z dniem 8 lutego Gmail w starszych wersjach przeglądarek przestanie otrzymywać aktualizacje (m.in. bezpieczeństwa) lecz nie przestanie działać. Pojawi się baner informujący o konieczności aktualizacji Chrome'a. Ponadto ci najbardziej oporni muszą się liczyć z tym, że w grudniu 2017 roku zostaną przekierowani do podstawowej wersji HTML Gmaila.

Windows XP i Windows Vista

Google podkreśla, że zakończenie wsparcia najbardziej odbije się na bezpieczeństwie użytkowników Windows XP i Vista ponieważ w ich przypadku ostatnia wspierająca te "okienka" wersja Chrome nosi numer 49. Firma twierdzi też, że to nietypowe ogłoszenie (zazwyczaj nie informuje kończy wsparcie dla starszych wersji przeglądarki Chrome) zostało przygotowane z myślą o użytkownikach XP i Visty. Najwidoczniej ma nadzieję, ze zdecydują się oni na upgrade systemu.