Gmail bogatszy o nowe funkcje

Firma Google rozszerzyła funkcjonalność swojej usługi pocztowej. Posiadacze kont Gmail będą mogli korzystać z sześciu funkcji, które z sukcesem przeszły fazę testów w Gmail Labs i stały się integralnymi częściami usługi.

W Laboratorium Gmail wciąż testowanych jest wiele funkcji

Gmail przypomni o załączniku...

... i uzupełni frazy w polu wyszukiwania

Wszyscy użytkownicy Gmaila otrzymali do dyspozycji funkcję automatycznego uzupełniania haseł w wyszukiwarce - mechanizm dokończy za człowieka wpisywanie adresów e-mail lub innych danych w polu wyszukiwania. System działa na razie tylko w j. angielskim.

Kolejna nowinka to wykrywacz brakujących załączników - jeśli w treści tworzonej przez użytkownika wiadomości pojawi się słowo "załączam/załączyłem" lub inny zwrot sugerujący obecność dodanego do listu pliku, system przypomni o załączeniu dokumentu.

Zobacz również:

  • Jak sprawdzić, co Google wie o Tobie?
  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari

Podgląd YouTube to następna innowacja - adres URL do strony YouTube z zawartością wideo zostanie rozpoznany i przekształcony w mały odtwarzacz multimedialny. W Laboratorium wciąż znajdują się dwie podobne funkcje - podgląd Picasa i Flickr w poczcie.

Użytkownicy Gmaila będą też mogli ustawiać automatyczne odpowiedzi-powiadomienia o nieobecności i braku dostępu do konta (np. w czasie wyjazdu czy urlopu) oraz własne kolory etykiet.

Jednocześnie z Gmaila zniknie też kilka funkcji - programiści Google zdecydowali o usunięciu m.in. funkcji Email Addict (wyświetlającej na pasku nawigacyjnym konta komunikat "zrób sobie przerwę") czy Random Signature (losowe umieszczanie podpisów z listy sygnatur).

Więcej informacji: Gmail Blog


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: