Gmail: bug uniemożliwia opróżnienie Kosza i Spamu, łatka w drodze

Dzisiaj wiele osób, używających aplikacji Gmail na telefonach, odkryło, że nie może opróżnić Kosza, ani folderu Spam. Google wie o tym problemie i już pracuje nad jego rozwiązaniem.

Czy ktoś tego chce, czy nie, dostaje na skrzynkę mailową mnóstwo niechcianych wiadomości reklamowych, czyli spam. Oprócz tego mamy także normalne informacje, które wyrzucamy po przeczytaniu - lądują one w Koszu. Wiadomości znajdujące w obydwu folderach usuwane są automatycznie po 30 dniach, jednak można je w każdej chwili opróżnić ręcznie - na przykład aby zwolnić zajmowane przez nie miejsce. Jednak obecnie wiele osób nie może tego zrobić - opcje opóźniania tajemniczo zniknęły z interfejsów mobilnego Gmaila. Ilość przypadków tego typu jest spora - Google na swojej stronie pomocy technicznej stworzyło nawet osobny wątek, dedykowany temu problemowi. Producent zadeklarował również, że trwają prace nad stworzeniem łatki, która ma usunąć tę niedogodność - nie podał jednak, kiedy będzie gotowa, jednak przypuszczamy, że pojawi się jeszcze dzisiaj.

Co ciekawe, niektórzy użytkownicy radzą sobie z tym problemem poprzez... zmianę orientacji wyświetlacza. Jeśli z pionowej staje się pozioma, wówczas opcje opróżniania pojawiają w obydwu folderach. Obojętnie od tego, ręczne usuwanie wiadomości działa bez zmian. Jeżeli jesteś jedną z osób, którym opcje opróżniania folderów zniknęły, konieczne będzie wprowadzenie poprawki do Gmaila. Będzie miała ona formę aktualizacji, a o jej dostępności poinformuje Cię system Android.

Zobacz również:

  • Gmail dla Androida pomoże bardziej zawęzić wyniki wyszukiwania
  • Cztery rozszerzenia do Edge i Chrome, których warto używać!

Źródło: Neowin