Gmail ma nowy interfejs - wygląda jak Google Plus

Google przedstawia odnowiony intefejs użytkownika w skrzynce pocztowej Gmail. Nowy wygląd przypomina Google+ a podobne zmiany czekają kolejne usługi firmy.

Nowe motywy Gmail nawiązują do wyglądu znajdującego się w fazie testów serwisu społecznościowego Google+. Są jasne i czytelne. Google chwali się, że w pełni wykorzystują magiczną moc white-space'ów, czyli znanej z typografii zasady zachowania białej przestrzeni. To "białe coś" ma zwiększyć wygodę korzystania z usługi i szybkość podejmowania decyzji.

Zmieniony wygląd w pierwszej chwili sprawiał mi kłopoty. Niektóre funkcje uruchomione wcześniej w Laboratorium wyglądały co najmniej dziwnie, ponieważ nie zostały one zoptymalizowane pod kątem przeprojektowania strony.

Zobacz również:

  • Google pokazuje projekt smartfona i to może być Pixel 6a
  • Jak sprawdzić, czy mój telefon został zhakowany?

Aby uzyskać dostęp do odświeżonego interfejsu, użytkownik poczty Gmail powinien wejść w Opcje (ikona w prawym górnym rogu ekranu). Następnie w ustawieniach poczty należy wybrać zakładkę Motywy i jeden z dwóch ostatnio udostępnionych szablonów/tematów - Podgląd lub Podgląd (zwarty). Podobnych zmian doczekały się (lub doczekają się wkrótce) narzędzia Google Kalendarz, Google Mapy, a także YouTube i strona startowa wyszukiwarki internetowej.

Jason Cornwell, projektant interfejsu użytkownika Google, uspokają tych którzy nie od razu mogą skorzystać z nowego wyglądu poszczególnych usług. "Zmiany nie będą widoczne u wszystkich na raz. Będziemy rozwijać je stopniowo w ciągu kilku kolejnych miesięcy".

Jak podoba wam się Google+ i odmieniony Gmail?

Gmail ma nowy interfejs - wygląda jak Google Plus

Odświeżony interfejs poczty Gmail wygląda bardzo podobnie do Google Plus. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej o serwisie społecznościowym, który nazywany jest jednym z największych wyzwań w historii firmy z Mountain View...