Gmail na Androida będzie wspierał inne skrzynki pocztowe

Aplikacja Gmail do systemu Android niedługo będzie mogła być wykorzystana do obsługi innych kont pocztowych. Twórcy postanowili umożliwić na wstępie sprawdzanie swojej poczty użytkownikom dwóch innych popularnych usług poczty elektronicznej.

W systemie Android do tej pory dostępne były dwie aplikacje do obsługi kont e-mail. Podstawową z nich jest Gmail, która pozwala na odbieranie i odpisywanie na wiadomości skierowane na adres usługi Google Mail. Dla użytkowników poczty elektronicznej od innych dostawców przygotowana została alternatywna aplikacja Poczta. Można za jej pomocą odbierać pocztę opartą o protokoły Microsoft Exchange oraz IMAP.

Aplikacja Poczta to już nieco stary program, który w dodatku zwykle znacznie modyfikują producenci smartfonów z Androidem. Gmail jest znacznie bardziej przejrzysty i ma więcej funkcji. Google postanowiło wreszcie udostępnić aplikację osobom, które nie mają zamiaru korzystać z Gmaila i chcą lub muszą korzystać z usługi alternatywnego dostawcy.

Nie można na razie jednak mowić o pełnym zastąpieniu androidowego programu Poczta aplikacją Gmail. Na wstępie będzie można dodać do niej konta od dwóch popularnych dostawców usług, czyli Outlook oraz Yahoo Mail. Oprócz tego najnowsza aktualizacja Gmaila wprowadza odświeżony interfejs zaprojektowany w duchu Material Design. Dzięki temu jedna z najważniejszych aplikacji w systemie Google jest już przygotowana na aktualizację Androida do wersji 5.0 Lollipop. Co prawda nowa wersja Gmaila nie jest jeszcze oficjalnie dostępna, ale uaktualnienie powinno trafić już niebawem do sklepu Google Play.

źródło: androidpolice.com