Gmail pozwala wstrzymać wysyłanie wiadomości e-mail

Nowa funkcja Undo (Cofnij) umożliwia użytkownikom systemu pocztowego Gmail wstrzymanie wysyłania wiadomości e-mail. Dzięki niej natychmiast zareagują na przypadkowe polecenie wysyłki i unikną ewentualnych pomyłek.

Wielu internautom zdarza się zapewne sytuacja, w której po wysłaniu e-maila natychmiast zauważają, że trafi on do niewłaściwej osoby lub nie zawiera niezbędnego załącznika. Czasem żałują także zbyt pochopnego przekazywania treści napisanych pod wpływem impulsu. Bywa również i tak, że polecenie wysyłki zostało wydane przez przypadek, a sama wiadomość nie jest jeszcze ukończona. Tego typu wydarzenia wprawiają sprawcę zamieszania w zakłopotanie, a ponadto wymagają wysyłania kolejnych wiadomości z przeprosinami i uzupełniania materiałów.

Użytkownicy systemu pocztowego Gmail uzyskali możliwość szybkiego reagowania na tego typu pomyłki i unikania wspomnianych problemów. Dzięki nowej funkcji o nazwie Undo (Cofnij) mogą w ciągu pięciu sekund od wydania polecenia przesłania wiadomości wstrzymać jej wysyłanie. Narzędzie o nazwie Undo Send jest udostępniane w ramach usług Gmail Labs (zakładka Settings/Labs dostępna po wcześniejszej zmianie wersji językowej Gmaila na angielską - po uaktywnieniu dodatku można przywrócić polską wersję językową).

Warto wspomnieć, że do dyspozycji użytkowników Gmaila oddane zostały także inne dodatki, zapewniające możliwość podglądu bezpośrednio w treści e-maili filmów z YouTube, a także zdjęć z serwisów Picasa i Flickr. Jeśli zatem otrzymamy wiadomość z odnośnikami prowadzącymi do tego typu materiałów będziemy je mogli natychmiast obejrzeć bez konieczności otwierania w przeglądarce wskazanych stron.

Zobacz też: Gmail: nie wyślesz wiadomości, których potem możesz żałować.