Gmail pozwoli na wysyłanie poczty do innych osób bez podawania ich adresu email

Zespół odpowiedzialny za rozwój Gmaila zapowiedział wczoraj wprowadzenie nowej opcji do jednej z najpopularniejszych usług poczty elektronicznej na świecie. Od teraz użytkownicy będą mogli wysyłać wiadomości wprost do skrzynek posiadaczy konta Google, nawet jeśli nie będą znali dokładnego adresu email odbiorcy.

W poczcie Gmail użytkownicy niedługo będą mogli skorzystać z nowej opcji, jaką jest wysyłanie wiadomości do innych posiadaczy konta Google, nawet jeśli użytkownik nie posiadania na liście kontaktów odpowiedniego adresu email. Wszystko to dzięki jeszcze ściślejszej integracji skrzynki pocztowej giganta z Mountain View z platformą społecznościową Google Plus.

Dzięki nowej funkcji już na etapie podawania adresata wiadomości email, na liście podpowiedzi pojawią się osoby posiadające konto w serwisie Google Plus. Wybranie takiej osoby z listy pozwoli na wysłanie do niej wiadomości nawet jeśli jej adres poczty elektronicznej został ustawiony jako prywatny. Z pewnością nowe rozwiązanie Google w niektórych przypadkach będzie pożądane, ale wzbudzi też wiele kontrowersji związanych z prywatnością. Chociaż sam adres email nie zostanie nigdy zdradzony osobom trzecim bez wyraźnej zgody użytkownika, to ekipa odpowiedzialna za wprowadzenie tej nowości ograniczyła nową funkcję.

Zobacz również:

  • Miliony urządzeń z Androidem od dziś bez usług Google!
  • Android 12/Android 12L - nowości, funkcje, data premiery, kompatybilność [30.11.2021]
Gmail pozwoli na wysyłanie poczty do innych osób bez podawania ich adresu email

Owszem, dowolna osoba będzie mogła wysłać wiadomość wprost do skrzynki odbiorczej każdego użytkownika poczty Google, ale będzie to można zrobić wyłącznie raz. Odbiorca takiej wiadomości musi najpierw na taką wiadomość odpisać lub dodać nadawcę do kręgów, aby tenże nadawca mógł wysyłać kolejne wiadomości. Co więcej, wiadomości tego typu będą wyraźnie oznaczone. Jeśli nadawcami będą zaś osoby spoza kręgów użytkownika, to taki mail trafi do zakładki “Społeczności” u osób, które korzystają z nowego typu podzielonej na karty skrzynki odbiorczej w Gmailu.

Nowa opcja jest domyślnie włączona, ale użytkownicy zostają powiadomieni o aktywacji tej usługi poprzez wiadomość email. Możliwość wysyłania poczty z serwisu Google Plus można w każdej chwili wyłączyć wchodząc w ustawienia.

źródło: gmailblog.blogspot.com