Gmail staje się mądrzejszy - przeskanuje pliki Office nowym skanerem antywirusowym

Skanery antywirusowe Gmail'a zwrócą uwagę na pliki Office'a i przeskanują je pod kątem występowania malware'u.

Google posiada w chwili obecnej najbardziej rozpoznawalną skrzynkę pocztową. Ogromną popularność Gmail zawdzięcza przede wszystkim integracją z systemem operacyjnym Android. Praktycznie każdy posiadacz smartfona z zielonym robotem na pokładzie posiada również konto Google, aby mógł w pełni wykorzystać swoje urządzenie.

Gmail staje się mądrzejszy - przeskanuje pliki Office nowym skanerem antywirusowym

Źródło: pcworld.com

Wyszukiwarkowy gigant od lat stara się ostrzegać swoich użytkowników przed niebezpieczeństwami, jakie czyhają na nich w sieci. Dzięki tej strategi Gmail posiada między innymi świetnie działający filtr oddzielający wiadomości typu SPAM od istotnych e-maili.

Zobacz również:

  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari
  • Jak sprawdzić, co Google wie o Tobie?
  • Najlepszy antywirus na Androida - przegląd antywirusów na system Android 2023

Google ogłosiło nowy skaner złośliwego oprogramowania zaprojektowany z myślą o poczcie Gmail. Najnowsze rozwiązanie posiada wbudowane elementy korzystające z uczenia maszynowego oraz Deep Learning. System będzie w stanie wykrywać oraz blokować złośliwe załączniki dodawane do wiadomości e-mail.

Najnowsze rozwiązanie z zakresu bezpieczeństwa zostanie zaprezentowane podczas nadchodzącej imprezy RSA 2020 w San Francisco w Kalifornii.

W chwili obecnej skanery antywirusowe, które zintegrowane są z pocztą elektroniczną Gmail obsługują ponad 300 miliardów załączników tygodniowo. Każdy z nich jest indywidualnie skanowany w celu blokowania złośliwych treści. Google informuje, że blokowane przez skanery pliki posiadają bardzo zróżnicowaną formę i rzadko kiedy wpisują się schemat.

Ze względu na ten fakt Google zdecydowało się, aby skaner dokumentów zaczął wykorzystywać rozwiązania opracowane na bazie elementów głębokiego uczenia oraz uczenia maszynowego, co ma znacząco zwiększyć efektywność systemu.

Skaner złośliwego oprogramowania w Gmail'u został uruchomiony pod koniec ubiegłego roku. Głównym jego zadaniem jest uniemożliwienie wyłudzenia danych ze skrzynki pocztowej oraz instalacji złośliwego oprogramowania.

Google twierdzi, że w chwili obecność skuteczność skanera wynosi 99,9 procent.

Źródło: neowin.net


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: